Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Langedrag
By the camp fire.
Photo: CH/visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Najlepsze rzeczy na świecie — także i w Norwegii — są za darmo

Wiele osób myśli, że Norwegia jest droga. Właściwie mają rację, ale tylko do pewnego stopnia. Możliwe, że tak naprawdę nie próbowały zaoszczędzić, będąc na wakacjach w tym kraju. Oczywiście, że można doświadczyć tego, co najlepsze w Norwegii bez pozbywania się oszczędności całego życia i wyczyszczeniu wszystkich kart kredytowych. Jest sporo wskazówek i trików, które pomogą Ci zachować swój majątek i jednocześnie dobrze się bawić podczas pobytu w Norwegii.

10 wskazówek dotyczących wakacyjnego budżetu

1. Kupowanie produktów spożywczych w supermarketach zamiast stołowania się w restauracjach może pomóc Ci zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Jeśli chcesz zaoszczędzić nawet więcej, nie kupuj wody butelkowanej — woda z kranu nadaje się do picia na terenie całej Norwegii i jest zupełnie za darmo.

2. Przemieszczanie się po Norwegii autobusem, pociągiem lub samolotem może okazać się całkiem rozsądnym rozwiązaniem, pod warunkiem że zarezerwujesz bilety z dużym wyprzedzeniem. Z każdej puli biletów na przejazdy zwykle tylko kilka jest w niższej cenie, warto więc być zapobiegawczym i zakupić je wcześniej.

3. Nocowanie na łonie przyrody nic nie kosztuje, jeżeli zachowasz rozwagę i dostosujesz się do obowiązujących zasad. Inne możliwości noclegu w rozsądnej cenie to pola kempingowe, hostele lub jeden z wielu domków w górach, rozsianych po całym kraju.

4. Piesze i rowerowe wędrówki nadadzą Twojej wyprawie szczególną perspektywę i są zupełnie bezpłatne, gdziekolwiek zechcesz się udać.

5. Jeśli masz ochotę na spędzenie wieczoru w mieście w przystępnych cenach, dowiedz się, do jakich miejsc chodzą studenci i podążaj za ich przykładem. Weź ze sobą legitymację studencką. Małe knajpki azjatyckie mają duży wybór potraw i zazwyczaj są tańsze niż wytworne restauracje.

​6. Podróżuj poza sezonem, aby łatwiej znaleźć tanie zakwaterowanie i uniknąć tłumów zwiedzających przy każdej godnej zobaczenia atrakcji.

7. Wczesne zaplanowanie podróży i zdobycie informacji się opłaca: Wiele atrakcji jest dostępnych bezpłatnie w ciągu całego roku, a wiele płatnych muzeów można wejść za darmo w określone dni tygodnia.

8. Zapytaj mieszkańców: Lokalne biura turystyczne nie tylko będą zadowolone, mogąc pomóc Ci zaoszczędzić, ale często będą w stanie zaopatrzyć Cię w listę darmowych aktywności i wydarzeń.

9. Za kontakt z przyrodą nigdy nie trzeba płacić, a w Norwegii po nieogrodzonych terenach można się w miarę swobodnie poruszać. Idź, gdzie nogi poniosą i odetchnij świeżym — i darmowym —powietrzem.

10. Norwegia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi i chociaż jazda autostopem nie jest zbyt popularna, jest zazwyczaj dosyć bezpiecznym, aczkolwiek nieprzewidywalnym, doświadczeniem. W ten sposób masz też okazję poznać tutejszych mieszkańców. Twoje szanse na podróż autostopem są większe na terenach wiejskich, gdzie ludzie lepiej rozumieją problemy z przemieszczaniem się. Świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w małą flagę Norwegii i umieszczenie jej w widocznym miejscu na swoim plecaku — znacznie zwiększy to Twoje szanse. 

Poznaj więcej wskazówek na grupie na FB dotyczącej podróżowania po Norwegii autostopem

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad