Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Trzymaj się budżetowego planu

11 wakacyjnych wskazówek na tanie podróżowanie
Nie jest tajemnicą, że Norwegia nie należy do najtańszych krajów, istnieje jednak wiele tanich opcji i darmowych atrakcji dla osób o ograniczonym budżecie.
A man and a women are enjoying the view of Geiranger from their tent
Camping in Geiranger.
Photo: Samuel Taipale / Visitnorway.com

  Sprawdź nasze wskazówki i triki, dzięki którym spędzisz najlepsze w chwile w Norwegii bez potrzeby rozbijania świnki skarbonki.

 1. 1. Rozpocznij zabawę nieco wcześniej

 2. Podróżuj poza sezonem, aby znaleźć tańsze noclegi i uniknąć tłumów przy najbardziej popularnych atrakcjach.

 3. 2. Planuj z wyprzedzeniem

 4. Jeśli odpowiednio wcześnie rozpoczniesz planowanie swojej podróży do Norwegii, ceny biletów autobusowych, pociągowych oraz lotniczych mogą być w bardzo przystępnych cenach. Na każdą podróż przypada jedynie kilka najtańszych biletów, warto więc rozejrzeć się za środkiem transportu z wyprzedzeniem.

 5. 3. Wybierz się na pieszą wycieczkę lub przejażdżkę rowerową

 6. Najtańszym sposobem poruszania się po Norwegii jest piesza wycieczka lub podróżowanie rowerem. Takie sposoby przemieszczania się po kraju umożliwią Ci także zbliżenie się do natury.

 7. 4. Ciesz się darmowymi atrakcjami natury

 8. W Norwegii nie istnieje coś takiego, jak opłata za skorzystanie z możliwości podziwiania fiordów, wodospadów czy parków narodowych. Skorzystaj z bezpłatnych atrakcji przyrodniczych, ciesząc się świeżym norweskim powietrzem. 

 9. 5. Znajdź tanie miejsca noclegowe

 10. Nocowanie na łonie przyrody nic nie kosztuje, jeżeli zachowasz rozwagę i dostosujesz się do obowiązujących zasad. Inne możliwości noclegu w rozsądnej cenie to pola kempingowe, hostele lub jeden z wielu domków w górach, rozsianych po całym kraju.

  Hardangerfjord
  Hardangerfjord.
  Photo: CH / Visitnorway.com
 11. 6. Pij wodę z kranu

 12. Kupowanie produktów spożywczych w supermarketach zamiast stołowania się w restauracjach może pomóc Ci zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Jeśli chcesz chcesz podróżować jeszcze taniej, nie kupuj wody butelkowanej — woda z kranu nadaje się do picia na terenie całej Norwegii i jest zupełnie za darmo.

 13. 7. Ucz się od studentów

 14. Jeśli masz ochotę na spędzenie wieczoru w mieście, ale nie chcesz wydać fortuny, dowiedz się, do jakich miejsc chodzą studenci i podążaj za ich przykładem. Jeśli posiadasz legitymację studencką, pamiętaj, by zabrać ją ze sobą.

 15. 8. Jedz w małych azjatyckich restauracjach

 16. W wielu większych miastach odnaleźć można niewielkie knajpki serwujące tajskie lub inne azjatyckie potrawy w przystępnych cenach.

 17. 9. Sprawdź wszystko z wyprzedzeniem

 18. Wczesne zaplanowanie podróży i zdobycie informacji się opłaca: Niektóre atrakcje są dostępne bezpłatnie przez cały rok, a wiele płatnych muzeów można zwiedzić za darmo w określone dni tygodnia.

 19. 10. Uzyskaj informacje u mieszkańców

 20. Na miejscu zawsze służą pomocą lokalne biura turystyczne, które posiadają przygotowane listy darmowych atrakcji, z których warto skorzystać. 

 21. 11. Spróbuj jazdy autostopem

 22. Norwegia jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi i chociaż jazda autostopem nie jest zbyt popularna, jest zazwyczaj dosyć bezpiecznym, aczkolwiek nieprzewidywalnym, doświadczeniem. W ten sposób masz też okazję poznać tutejszych mieszkańców. Twoje szanse na podróż autostopem są większe na terenach wiejskich, gdzie ludzie lepiej rozumieją problemy z przemieszczaniem się. Pamiętaj jednak, by zachować wszelkie środki ostrożności: załóż dobrze widoczne ubrania i porozmawiaj z kierowcą, zanim zdecydujesz się wsiąść do samochodu.

  Prawo dostępu

  Prawo dostępu wywodzi się z dawnej tradycji, która została skodyfikowana w 1957 r. jako tzw. „prawo wszystkich ludzi” (Allemannsretten), zgodnie z którym każdy ma prawo do kontaktu z naturą na takich samych warunkach.

  Ich główna zasada brzmi: bądź rozważny i odpowiedzialny. Nie wyrządzaj trwałych szkód i kiedy opuszczasz dane miejsce zostaw je w takim stanie, w jakich sam chciałbyś je zastać. 

  Dowiedz się więcej o prawie dostępu.

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry