Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Andreas Mihatsch
Geirangerfjord.
Photo: Andreas Mihatsch
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Norweski rejs

Poznaj przyrodę i olśniewającą scenerię norweskiego wybrzeża. Popłyń statkiem z Bergen do Kirkenes, lub wsiadaj i wysiadaj gdzie zechcesz.

Hurtigruten czyli Norweskie Statki Przybrzeżne wyruszają z Bergen i płyną przez Koło Podbiegunowe do Kirkenes we Finnmarku, przez serce wybrzeża norweskiego na odcinku obejmującym około 2500 mil (4000 kilometrów). Warto skorzystać z tej wyjątkowej, przyjaznej i bezpretensjonalnej wycieczki o prawdziwie norweskim charakterze.

Wybierz swoją wycieczkę

Można wybrać krótką wycieczkę lub zdecydować się na cały rejs do Kirkenes i z powrotem. Podróż na trasie Bergen–Kirkenes–Bergen trwa 12 dni. Możesz także wsiąść i wysiąść gdzie i kiedy tylko zechcesz lub dołączyć na krótką wycieczkę w dowolnym miejscu na trasie.

Statki kursują codziennie i często zatrzymują się w portach wzdłuż wybrzeża. Przewożą samochody, można więc połączyć rejs statkiem z wakacjami w różnych przybrzeżnych miejscach.

Flota Hurtigruten

Każdy statek ma swój wyrazisty styl i charakter, i nie ma dwóch jednakowych podróży. Z Hurtigruten możesz odkryć fiordy, porty i drogi wodne, do których nie docierają inne statki. Firma posiada 11 statków, kursujących codziennie wzdłuż wybrzeży Norwegii, jak również statek MS Fram pływający na Antarktydę, Svalbard, Grenlandię lub Islandię.

Kiedy warto wybrać się na wycieczkę

Zmieniające się pory roku, klimat, flora i fauna oraz napotkani mieszkańcy sprawią, że każdy rejs pozostawi po sobie zupełnie odmienne wrażenia. Każda pora roku ma swój urok. Z latem przychodzą długie, jasne dni i wyższe temperatury, a zimą możesz zobaczyć zorzę polarną. Inne, charakterystyczne dla norweskiego wybrzeża cechy są widoczne wiosną i jesienią, czyli podczas pór roku, które oferują największą różnorodność.

Porty

Statki linii Hurtigruten kursują wzdłuż pięknego wybrzeża przez magiczne fiordy i do czarujących wysp, zawijając do 34 portów.

Northern lights for Hurtigruten deck
Northern lights for Hurtigruten deck.
Photo: Uwe Peter Arit

Hurtigruten docking in Ålesund
Hurtigruten docking in Ålesund.
Photo: Andrea Giubelli - Visitnorway.com


Wycieczki wzdłuż wybrzeża

Podczas podróży będzie okazja zejścia na ląd i zwiedzenia ciekawych miejsc na trasie. Poniżej wybrane propozycje z wachlarza możliwości.

Bergen

Zwiedzanie miasta w Bergen obejmuje wycieczkę do Bryggen, stare hanzeatyckie nabrzeże wpisane na na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak również Salę Håkona i Wieżę Rosenkrantz, Kościół Św. Marii, zatokę w Bergen i słynny targ rybny.

Ålesund

Możesz wybrać się na zwiedzanie Ålesund, niezwykłego miasta słynącego ze stylu Art Noveau, wspiąć się na szczyt góry Aksla z panoramicznym widokiem na miasto i okoliczne wyspy; odwiedzić akwarium, albo wybrać się na jednodniową wycieczkę do Geirangerfjord, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i przez wielu za uznawany za najpiękniejszy norweski fiord.

Trondheim

Będąc w Trondheim koniecznie wybierz się do Katedry Nidaros, w której pochowany jest król St Olav. Warto także odwiedzić jedno z największych norweskich muzeów na świeżym powietrzu, Muzeum Sverresborg Folk w Trøndelag.

Svolvær

Miasto jest doskonałą bazą wypadową na Lofoty (miasto Stamsund położone dalej na południe to kolejny punkt wypadowy), gdzie spektakularne widoki czekają na turystów niemalże na każdym zakręcie. Wybierz się na wycieczkę łodziami RIB wokół białych, piaszczystych plaż otoczonych małymi wysepkami i szkierami aby zobaczyć orła bielika; możesz także odwiedzić wioskę rybacką Henningsvær i jej galerię sztuki; lub wziąć udział w obrzędach Wikingów w Muzeum Wikingów Lofotr, gdzie dowiesz się więcej na temat ich zwyczajów i życia codziennego.

Tromsø

Wspaniała okazja aby o północy wziąć udział w koncercie w Arktycznej Katedrze w Tromsø lub poczuć dreszcz emocji na wycieczce psimi zaprzęgami w Północnej Norwegii.

Honningsvåg

Zaplanuj wczesną pobudkę i zjedz śniadanie na Przylądku Północnym - punkcie wysuniętym najdalej na północ na kontynencie europejskim, a następnie udaj się do Hammerfest miasta północy. Alternatywnie, można wybrać się na wycieczkę na ptasie safari w poszukiwaniu orłów morskich, a także kolonii maskonurów.


Odkryj prawdziwą Norwegię z Hurtigruten


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry