Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Lofoten
Lofoten.
Photo: Trym Ivar Bergsmo
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Zobacz zakamarki ukryte wzdłuż wybrzeża Norwegii

Rejs z Hurtigruten to bez wątpienia najlepszy sposób, aby odkryć piękno norweskiego wybrzeża- liczne fiordy i porty, do których nie zawijają inni.

Nikt nie zna norweskiego wybrzeża jak Hurtigruten. Statki Hurtigruten przewożą pasażerów, turystów i ładunki między miastami, wioskami i osadami już od 1893 roku. Po 120 latach działalności, Hurtigruten stanowi integralną część norweskiego wybrzeża. Jeden z 11 statków Hurtigruten wypływa codziennie z Bergen do Kirkenes i wraca z powrotem, cała podróż trwa 12 dni.

Hurtigruten płynie daleko w głąb wybrzeża, znacznie dalej niż inni przewoźnicy, mijając piękne krajobrazy. Rejs statkiem Hurtigruten jest niezapomnianym przeżyciem i fantastyczną przygodą.

Przyjazny i towarzyski

Wchodząc na pokład u, wkraczasz w sferę przepełnioną odprężającą atmosferą, która zachęca do rozmowy z innymi pasażerami.

Na każdym statku Hurtigruten znajdziesz kabiny o różnym standardzie, wygodne salony z miejscami widokowymi i dużo wolnej przestrzeni na pokładzie, skąd można podziwiać dziewiczą przyrodę i naturalne piękno wybrzeża norweskiego. Jednocześnie, każdy z 11 statków ma swój unikalny, charakterystyczny styl i oferuje wyjątkowe przeżycia.

Passenger deck on Hurtigruten, Lofoten
Passenger deck on Hurtigruten, Lofoten.
Photo: Trym Ivar Bergsmo

Świeże posiłki z lokalnych składników

Podróż z Hurtigruten to także kulinarna przygoda i uczta dla zmysłów. Tradycje kulinarne Norwegii nawiązują do świeżych i zróżnicowanych krajobrazów jej wybrzeża. Doświadczeni norwescy kucharze przygotowują inspirujące posiłki, składające się zarówno z tradycyjnych jak i nowoczesnych dań kuchni fusion, przygotowane na bazie lokalnych produktów z regionów mijanych na trasie. Posiłki znajdujące się w ofercie wszystkich rejsów klasycznych to śniadania serwowane w formie bufetu, lunch w formie bufetu ze specjałami z wybrzeża oraz trzy-daniowa kolacja. Przerwa na posiłek to idealna okazja do wymiany codziennych wrażeń i doświadczeń. Restauracje na pokładzie są w pełni licencjonowane.

34 porty

Hurtigruten przewozi pasażerów i ładunki do 34 portów, z których większość jest nieznana turystom. Każdy port ma swój własny charakter, niektóre z nich to spokojne osady położone na maleńkich wyspach, inne tętniące życiem miasta żyjące z rybołówstwa, górnictwa i przemysłu stoczniowego. Hurtigruten zaopatruje  mieszkańców w niezbędne produkty. Lokalni często wchodzą na pokłady aby zwyczajnie zwiedzić te niezwykłe statki. Różnorodność atrakcji, dźwięki, zapachy i niespodzianki czynią podróż niezapomnianą. Poznaj mniejsze porty pieszo, na rowerze (można je wypożyczyć) lub zostań na pokładzie podziwiaj widoki i zobacz jak inni opuszczają pokład. W większych portach lub podczas dłuższych pobytów, chętni mogą wybrać się na jedną z wycieczek i poznać życie, kulturę i krajobraz wzdłuż wybrzeża.


Odkryj Norwegię z Hurtigruten


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry