Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Hurtigruten
Hurtigruten.
Photo: Laurent Patin
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Najpiękniejszy rejs morski na świecie

Każda pora roku ma swój urok. Z Hurtigruten zobaczysz zorzę polarną w zimie, budzącą się Arktykę wiosną, dzień polarny w lecie i żywe kolory jesienią.  Zmieniające się pory roku zapewniają wspaniałe tło do poznawania uroków wybrzeża i natury.

Zima - poszukiwanie światła

Zima to chyba najlepszy czas na zwiedzanie najbardziej północnych krańców Norwegii. Słońce znajduje się nisko tuż przy linii horyzontu, a w północnych obszarach za Kołem Podbiegunowym zniknie całkowicie na wiele tygodni. Polowanie na zorzę polarną (aurora borealis), jest główną atrakcją podróży do Norwegii zimą. Na pokładzie Hurtigruten, z dala od sztucznych świateł, można doświadczyć magii kolorów tego niezwykłego zjawiska naturalnego.

Warto wybrać się na wycieczki jak np.: obóz na dzikich pustkowiach,  odwiedzić hotel ze śniegu w Kirkenes czy też wziąć udział w wycieczce skuterem śnieżnym lub psimi zaprzęgami.

Wiosna - przebudzenie

Po długiej zimie słońce świeci na wybrzeżem Norwegii budząc do życia roślinność wzdłuż wybrzeża. Słońce świeci coraz dłużej, aby roztopić oblodzoną ziemię i wznosi się coraz wyżej i wyżej każdego dnia. Podczas wiosennego rejsu można doświadczyć trzech pór roku na jednej wyprawie i odkryć kontrasty między Północną i Południową Norwegią. Od połowy kwietnia, Hurtigruten płynie z Geiranger do Ålesund, mijając najważniejsze atrakcje fiordy, słynny wodospad Siedmiu Sióstr i punkt Ørnesvingen, oferujący panoramiczne widoki. Wiosenne rejsy obfitują także w liczne atrakcje jak wyprawa łodzią RIB na wyspę Runde, spływy kajakowe w Troms, wycieczki do rezerwatu przyrody Gjesværtappan, wyprawy na obserwacje ptaków w Varanger i safari tropem orła bielika w Raftsund. Hurtigruten zaprasza do udziału w wiosennym przebudzeniu!

Lato - dzień polarny

Lato to najbardziej popularny czas na zwiedzanie wybrzeża Norwegii. W miesiącach letnich cały kraj tętni życiem. Kwitną kwiaty, rzeki pełne są ryb a gigantyczne wodospady spływają kaskadami do oceanu, tworząc idealną scenerię na letni wypoczynek. W lecie warto wybrać się na północ Norwegii, za obszar Koła Podbiegunowego i podziwiać dzień polarny. Nieustanne światło dzienne dostarcza energii każdemu, ludziom, roślinom i zwierzętom. Warto skorzystać z tego zastrzyku energii i wziąć udział w ekskluzywnym programie Hurtigruten na lato i wybrać się do punktu widokowego i podziwiać majestatyczny Geiranger, na wycieczkę na lodowiec Svartisen, orle safari na Lofotach lub odwiedzić objęte patronatem UNESCO wyspy Vega.

Jesień - złota jesień

Hurtigruten pływa także w sezonie obfitującym w jasne, jesienne barwy. Wraz z kończącym się latem zmienia się wygląd linii brzegowej. Ostre, czyste powietrze wzmacniają pojawiające na górskich zboczach i wzgórzach kolory czerwieni, żółci i pomarańczy. Możesz rozkoszować się ciszą i spokojem w trakcie podróży, zobaczyć wspaniały pokaz kolorów, poczuć świeże powietrze i podziwiać urokliwe krajobrazy. Jesienny program Hurtigruten obejmuje szereg atrakcji i wycieczek, dzięki, którym turyści mogą poznać życie kulturalne, tradycje lokalnych mieszkańców. Warto wybrać się do Hjørundfjord lub na wyspę Munkholm lub spotkać z Samami albo wybrać wycieczkę arktyczny Bushcraft.


Odkryj prawdziwą Norwegię z Hurtigruten


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry