Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Hurtigruten
Hurtigruten.
Photo: Laurent Patin
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Najpiękniejszy rejs morski na świecie

Każda pora roku ma swój urok. Z Hurtigruten zobaczysz zorzę polarną w zimie, budzącą się Arktykę wiosną, dzień polarny w lecie i żywe kolory jesienią.  Zmieniające się pory roku zapewniają wspaniałe tło do poznawania uroków wybrzeża i natury.

Zima - poszukiwanie światła

Zima to chyba najlepszy czas na zwiedzanie najbardziej północnych krańców Norwegii. Słońce znajduje się nisko tuż przy linii horyzontu, a w północnych obszarach za Kołem Podbiegunowym zniknie całkowicie na wiele tygodni. Polowanie na zorzę polarną (aurora borealis), jest główną atrakcją podróży do Norwegii zimą. Na pokładzie Hurtigruten, z dala od sztucznych świateł, można doświadczyć magii kolorów tego niezwykłego zjawiska naturalnego.

Warto wybrać się na wycieczki jak np.: obóz na dzikich pustkowiach,  odwiedzić hotel ze śniegu w Kirkenes czy też wziąć udział w wycieczce skuterem śnieżnym lub psimi zaprzęgami.

Wiosna - przebudzenie

Po długiej zimie słońce świeci na wybrzeżem Norwegii budząc do życia roślinność wzdłuż wybrzeża. Słońce świeci coraz dłużej, aby roztopić oblodzoną ziemię i wznosi się coraz wyżej i wyżej każdego dnia. Podczas wiosennego rejsu można doświadczyć trzech pór roku na jednej wyprawie i odkryć kontrasty między Północną i Południową Norwegią. Od połowy kwietnia, Hurtigruten płynie z Geiranger do Ålesund, mijając najważniejsze atrakcje fiordy, słynny wodospad Siedmiu Sióstr i punkt Ørnesvingen, oferujący panoramiczne widoki. Wiosenne rejsy obfitują także w liczne atrakcje jak wyprawa łodzią RIB na wyspę Runde, spływy kajakowe w Troms, wycieczki do rezerwatu przyrody Gjesværtappan, wyprawy na obserwacje ptaków w Varanger i safari tropem orła bielika w Raftsund. Hurtigruten zaprasza do udziału w wiosennym przebudzeniu!

Lato - dzień polarny

Lato to najbardziej popularny czas na zwiedzanie wybrzeża Norwegii. W miesiącach letnich cały kraj tętni życiem. Kwitną kwiaty, rzeki pełne są ryb a gigantyczne wodospady spływają kaskadami do oceanu, tworząc idealną scenerię na letni wypoczynek. W lecie warto wybrać się na północ Norwegii, za obszar Koła Podbiegunowego i podziwiać dzień polarny. Nieustanne światło dzienne dostarcza energii każdemu, ludziom, roślinom i zwierzętom. Warto skorzystać z tego zastrzyku energii i wziąć udział w ekskluzywnym programie Hurtigruten na lato i wybrać się do punktu widokowego i podziwiać majestatyczny Geiranger, na wycieczkę na lodowiec Svartisen, orle safari na Lofotach lub odwiedzić objęte patronatem UNESCO wyspy Vega.

Jesień - złota jesień

Hurtigruten pływa także w sezonie obfitującym w jasne, jesienne barwy. Wraz z kończącym się latem zmienia się wygląd linii brzegowej. Ostre, czyste powietrze wzmacniają pojawiające na górskich zboczach i wzgórzach kolory czerwieni, żółci i pomarańczy. Możesz rozkoszować się ciszą i spokojem w trakcie podróży, zobaczyć wspaniały pokaz kolorów, poczuć świeże powietrze i podziwiać urokliwe krajobrazy. Jesienny program Hurtigruten obejmuje szereg atrakcji i wycieczek, dzięki, którym turyści mogą poznać życie kulturalne, tradycje lokalnych mieszkańców. Warto wybrać się do Hjørundfjord lub na wyspę Munkholm lub spotkać z Samami albo wybrać wycieczkę arktyczny Bushcraft.


Odkryj prawdziwą Norwegię z Hurtigruten


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry