Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Flåmsbanen
Flåmsbanen.
Photo: Morten Rakke
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Wybierz się w podróż koleją

Norwegia może poszczycić się dobrze rozwiniętą siecią linii kolejowych, łączących miejscowości Kristiansand na południu i Bodø nad kołem podbiegunowym, a Norweskie Koleje Państwowe, NSB, obsługują większość przejazdów pociągami pasażerskimi w kraju.

Linie kolejowe liczą ponad 3000 kilometrów długości, pociągi po drodze przejeżdżają przez 775 tuneli i ponad 3000 mostów. W wielu miejscach pociągi przejeżdżają wśród zmieniających się malowniczych pejzaży, zapewniając widoki na przedmieścia, góry, jeziora i fiordy.

Najbardziej znana linia to Bergensbanen, okrzyknięta przez wydawnictwo Lonely Planet jedną z najbardziej wyjątkowych tras kolejowych na świecie. Przebiega ona pomiędzy Oslo i Bergen przez najwyższy płaskowyż w Europie, Hardangervidda. Jej boczną linią jest spektakularna trasa Flåm — jedna z najbardziej stromych linii kolejowych na świecie.

 

Kolejna godna odnotowania linia to Dovre wiodąca od Oslo i Trondheim oraz jej boczna linia Rauma, łącząca miejscowości Dombås and Åndalsnes, alpejskie miasteczko leżące nad fiordem.

Oslo to nie tylko stolica Norwegii, ale także główny punkt komunikacji kolejowej. To stąd rozchodzi się rozbudowana sieć kolejowa tworząc na mapie kształt nieco kanciastego wentylatora.

Dowiedz się więcej na temat norweskich linii kolejowych NSB.

 

Zobacz sam

Więcej możliwości podróżowania po Norwegii

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad