Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Podróżowanie autobusem

Twój osobisty przewodnik autobusowy
Każde miasto i miasteczko w Norwegii ma lokalne połączenia autobusowe, a w całym kraju istnieje rozbudowana sieć autokarów pospiesznych.
A bus driving next to a lake on a sunny day in the Northwest
An express coach in the Northwest.
Photo: Samuel Taipale / Visitnorway.com

Gdy tylko rozsiądziesz się w autobusie zrozumiesz, jaka jest główna zaleta podróżowania po Norwegii autobusem: wysokie usytuowanie miejsc pasażerskich idzie w parze z rozciągającymi się za oknem górami i dolinami, dzięki czemu już na samym początku swojej podróży możesz podziwiać piękno zróżnicowanego krajobrazu Norwegii. Dzięki dużej ilości kursów autobusowych, możesz dotrzeć do wszystkich zakamarków w kraju, od małych drewnianych miasteczek aż do szumiących wodospadów. Cenne mogą okazać się podróżnicze wskazówki lokalnych mieszkańców, którzy również bardzo często korzystają z transportu autokarem.

Pospieszne i długodystansowe autobusy

Autokary pospieszne to, ogólnie rzecz biorąc, niedoceniany środek transportu w Norwegii, a szkoda, bo oferują one bardzo rozbudowaną sieć tras, dojeżdżając także do terenów wiejskich. Przede wszystkim jednak łączą wszystkie główne miasta, lotniska i terminale promowe. Wiele z nich zostało zsynchronizowanych między sobą, a także dopasowanych do tras autobusów lokalnych.

Podróż autokarem jest zazwyczaj dużo tańsza niż samolotem lub pociągiem, ale większość operatorów oferuje zniżki dla studentów, dzieci, emerytów i rodzin. Wielu z nich poprzez oferowane zniżki i możliwość rezerwacji miejsca zachęca do kupowania biletów online z wyprzedzeniem.

Jeśli podróżujesz w dużej grupie, musisz dokonać rezerwacji biletowej dużo wcześniej. Zazwyczaj, po dokonaniu opłaty, dozwolone jest również przewożenie rowerów i nart.

Autobusy publiczne

W największych miastach znajdziesz dworce autobusowe i centra informacji o transporcie publicznym. Biura informacji turystycznej także mogą udzielić informacji o połączeniach publicznych.

Możesz kupić bilet w autobusie, wystarczy powiedzieć kierowcy, dokąd chcesz się udać. W niektórych miasteczkach/miastach dostępne są bilety jednodniowe oraz tygodniowe. Można je nabyć u kierowcy, w kioskach lub na dworcach autobusowych. Trzeba pamiętać, że w niektórych miejscach, np. w Oslo lub Trondheim, taniej jest kupić bilet przed wejściem do autobusu.

Zaplanuj swoją podróż z Entur

Aplikacja Entur oferuje opcje podróży autobusem, pociągiem, metrem, statkiem oraz samolotem po niemalże całej Norwegii. Użyj jej, by sprawdzić kiedy odjeżdża najbliższy autobus do miejsca, które planujesz zwiedzić lub znajdź dzięki niej idealny transport podczas planowania swojej podróży z Vestfold do Vesterålen. Z tą aplikacją możesz również kupić bilety na większość wycieczek.

Pobierz aplikację Entur z AppStore lub Google Play.

Inne sposoby podróżowania po Norwegii

Zaplanuj swoją podróż

Użyj naszego filtra i rozpocznij planowanie swojej podróży już teraz.

×
Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry