Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
A Norwegian Air shuttle flying over Flytoget Airport Express train outside Oslo
Getting to Norway.
Photo: Flytoget / www.flytoget.no
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Znajdź własną drogę do Norwegii

Dlaczego do tej pory nie mieliśmy okazji gościć Cię w naszym kraju? Być może myślisz, że Norwegia leży bardzo daleko i w związku z tym trudno się do niej dostać. Cóż, jesteś w błędzie! Wiele państw na całym świecie obsługuje bezpośrednie loty do Norwegii, a jeśli Twój kraj zamieszkania leży nieco bliżej, możesz nawet przepłynąć się łodzią, złapać pociąg lub autobus, czy wreszcie — przyjechać własnym środkiem transportu.

Samolotem

Głównym lotniskiem w Norwegii jest lotnisko w Oslo, obsługujące loty do ok. 140 miejsc poza granicami kraju, niejednokrotnie trzeba jednak być przygotowanym na jedną lub dwie przesiadki w drodze do celu podróży lotniczej — Norwegii.

Lotnisko w Oslo to miejsce docelowe większości lotów do Norwegii z zagranicy. Inne lotniska międzynarodowe znajdują się w pobliżu miast: Bergen, Kristiansand, Moss, Sandefjord, Stavanger, Tromsø i Trondheim.
 
Dziesiątki międzynarodowych linii lotniczych oferuje przeloty do Norwegii i w stronę powrotną. Z obu wybrzeży Stanów Zjednoczonych oraz wielu miejsc w Europie można dotrzeć do Norwegii lotem bezpośrednim, natomiast jeśli podróżujesz z Australii lub Nowej Zelandii, musisz liczyć się z koniecznością przesiadki na jednym z lotnisk Azji, Bliskiego Wschodu lub Europy.

Wszystkie duże miasta i miasteczka mają swoje lotniska obsługujące loty krajowe i międzynarodowe. Właściwie w Norwegii jest więcej niż 50 lotnisk obsługujących loty na trasach regularnych, dzięki czemu samolotem można łatwo dotrzeć nawet do daleko położonych miejsc, takich jak Lofoty, Przylądek Północny, czy wyspy Svalbard.

Lotnisko w Oslo dzieli od centrum miasta jedynie 20-minutowa podróż szybkim pociągiem Flytoget. Można także wybrać transport lokalnym pociągiem lub szybkim autobusem.

Pociągiem

Rozbudowana sieć kolejowa łączy Norwegię z pozostałymi krajami Skandynawii i resztą Europy. Zarządzaniem pociągami krajowymi zajmują się Norweskie Koleje Państwowe (NSB).

Przykładowo pomiędzy Oslo a Kopenhagą pociągi kursują kilka razy w tygodniu.

Większość tras z głębi kontynentu jest obsługiwana przez pociągi nocne, w których znajdują się wagony sypialne. W Europie i Norwegii obowiązują różne zniżki na bilety pociągowe. Nie wszystkie koleje oferuję wagony pierwszej klasy, ale druga klasa w Norwegii to naprawdę wysoki standard.

Samochodem

Jeśli wybierzesz podróż samochodem, prawdopodobnie wjedziesz do Norwegii od strony Szwecji, ale istnieje też możliwość wjazdu przez granicę z Rosją lub Finlandią.

Bez względu na to, którą granicę zdecydujesz się przekroczyć, musisz przygotować się na kontrolę celną, zaś na samotnym przejściu granicznym między miejscowościami Borisoglebsky w Rosji i Storskog w Norwegii czeka Cię pełna kontrola paszportowa.

Do głównych dróg prowadzących do Norwegii należy europejska droga E6, która wiedzie przez Malmö, Helsingborg i Göthenburg w Szwecji. Jadąc nią przekraczasz granicę w miejscowości Svinesund na południowym wschodzie Norwegii. Kolejna możliwość to jazda drogą E8 przez Finandię, która poprowadzi Cię do granicy z Finlandią w miejscowości Kilpisjärvi, zostawiając za sobą miejscowości Turku, Vaasa i Oulu.  

Warto również zastanowić się nad skorzystaniem z jednego z promów międzynarodowych, oferujących możliwość transportu samochodu.

Autobusem

Autobusem dojedziesz do Norwegii ze Szwecji, Danii, Finlandii i Rosji.

Autobusy do naszego kraju z Gothenburga w Szwecji i Kopenhagi w Danii odjeżdżają niemal co godzinę. Połączenia autobusowe ze Sztokholmem są także częstsze niż pociągi. Różne linie autobusowe oferują tanie bilety na trasy między dużymi miastami w Norwegii, Danii i Szwecji.

Między miejscowościami Kirkenes na północy Norwegii a Murmansk w Rosji kursuje także minibus.

Istnieją też połączenia autokarowe między Szwecją a Bodø oraz Mo i Rana, a także między Danią a miastem Stavanger.

Statkiem lub promem

Z Danii, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii można do Norwegii przypłynąć promem. Większość operatorów oferuje pakiety, które obejmują transport samochodu oraz pasażerów, nie jest także trudno znaleźć linie oferujące znaczne zniżki dla seniorów, studentów i dzieci.

Norweskie porty oferujące przystań oraz infrastrukturę portową znajdują się w miastach Oslo, Bergen, Kristiansand i Stavanger.

Norwegia to popularny kierunek wśród statków wycieczkowych, w związku z czym są też firmy oferujące wycieczki morskie do naszego kraju. Celem większości statków wycieczkowych są fiordy i malownicze miejscowości nadmorskie, takie jak Bergen. Wyspy Svalbard, Honningsvåg, Tromsø, Hammerfest, Trondheim i Ålesund to stałe pozycje w rozkładach norweskich statków wycieczkowych.

Znajdź swój sposób podróżowania

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad