KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Podróż do Norwegii

Znajdź własną drogę do Norwegii
Podróż do Norwegii jeszcze nigdy nie była tak łatwa i przyjemna. Bez względu na porę roku, istnieje wiele krajowych i międzynarodowych opcji transportu, spośród których możesz wybrać dogodny dla Ciebie sposób dotarcia do Norwegii.
A Norwegian Air shuttle flying over Flytoget Airport Express train outside Oslo
Getting to Norway.
Photo: Flytoget / www.flytoget.no

Wiele państw na całym świecie obsługuje bezpośrednie loty do Norwegii, a jeśli Twój kraj zamieszkania leży nieco bliżej, możesz nawet przepłynąć się łodzią, złapać pociąg lub autobus, czy wreszcie — przyjechać własnym środkiem transportu.

Samolotem

Głównym lotniskiem w Norwegii jest lotnisko w Oslo, obsługujące loty z i do około 100 miejsc poza granicami kraju, niejednokrotnie trzeba jednak być przygotowanym na jedną lub dwie przesiadki w drodze do celu podróży lotniczej — Norwegii.

Inne lotniska międzynarodowe znajdują się w pobliżu miast: Bergen, Kristiansand, Moss, Sandefjord, StavangerTromsø i Trondheim.

Z obydwu wybrzeży Stanów Zjednoczonych oraz wielu miejsc w Europie można dotrzeć do Norwegii lotem bezpośrednim, natomiast jeśli podróżujesz z Australii lub Nowej Zelandii, musisz liczyć się z koniecznością przesiadki na jednym z lotnisk Azji, Bliskiego Wschodu lub Europy.

Wszystkie duże miasta i miasteczka mają swoje lotniska obsługujące loty krajowe i międzynarodowe. Właściwie w Norwegii jest ponad 50 lotnisk, z których odbywają się loty na trasach regularnych, dzięki czemu samolotem można łatwo dotrzeć nawet do daleko położonych miejsc, takich jak LofotyPrzylądek Północny, czy wyspy Svalbard.

Lotnisko w Oslo dzieli od centrum miasta jedynie 20-minutowa podróż szybkim pociągiem Flytoget. Można także wybrać transport lokalnym pociągiem lub szybkim autobusem.

Reklama: Latając z Wideroe możesz bez problemu zwiedzić wszystkie części Norwegii. Wideroe zabierze Cię do 41 destynacji w Norwegii oraz 8 w Europie.

Pociągiem

Rozbudowana sieć kolejowa łączy Norwegię z pozostałymi krajami Skandynawii i resztą Europy. Pociągi wykonują stałe kursy na trasie z Oslo do Kopenhagi, Sztokholmu oraz Göteborga.

Większość tras z głębi kontynentu jest obsługiwana przez pociągi nocne, w których znajdują się wagony sypialne. W Europie i Norwegii obowiązują różne zniżki na bilety pociągowe. Nie wszystkie koleje oferują wagony pierwszej klasy, ale druga klasa w Norwegii to naprawdę wysoki standard.

Po przybyciu do Norwegii łatwo jest zwiedzać kraj liniami kolejowymi, jednymi z najpiękniejszych na świecie.

A train passes green fields in Voss along the Bergen Railway
The Bergen Railway, Voss.
Photo: Øivind Haug

Samochodem

Jeśli wybierzesz podróż samochodem, prawdopodobnie wjedziesz do Norwegii od strony Szwecji, ale Norwegia sąsiaduje także z Rosją lub Finlandią, z których również możesz udać się w podróż.

Bez względu na to, którą granicę zdecydujesz się przekroczyć, musisz przygotować się na kontrolę celną, zaś na samotnym przejściu granicznym między miejscowościami Borisoglebsky w Rosji i Storskog w Norwegii czeka Cię pełna kontrola paszportowa.

Do głównych dróg prowadzących do Norwegii należy europejska droga E6, która wiedzie przez Malmö, Helsingborg i Göteborg w Szwecji. Jadąc nią przekraczasz granicę w miejscowości Svinesund na południowym wschodzie Norwegii. Kolejna możliwość to jazda drogą E8 przez Finlandię, która poprowadzi Cię do granicy z Finlandią w miejscowości Kilpisjärvi, zostawiając za sobą miejscowości Turku, Vaasa i Oulu.  

Autobusem

Autobusem dojedziesz do Norwegii ze Szwecji, Danii, Finlandii i Rosji.

Autobusy z Göteborga w Szwecji i Kopenhagi w Danii odjeżdżają niemal co godzinę. Połączenia autobusowe ze Sztokholmem są także częstsze niż pociągi. Różne linie autobusowe oferują tanie bilety na trasy między dużymi miastami w Norwegii, Danii i Szwecji.

Northwest
Northwest.
Photo: Samuel Taipale / Visitnorway.com

Statkiem lub promem

Z Danii, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii można do Norwegii przypłynąć promem. Większość operatorów oferuje pakiety, które obejmują transport samochodu oraz pasażerów, nie jest także trudno znaleźć linie oferujące znaczne zniżki dla seniorów, studentów i dzieci.

Norweskie porty oferujące przystań oraz infrastrukturę portową znajdują się w miastach Oslo, Bergen, Kristiansand i Stavanger.

Norwegia to popularny kierunek wśród statków wycieczkowych, w związku z czym są też firmy oferujące wycieczki morskie do naszego kraju. Celem większości statków wycieczkowych są fiordy i malownicze miejscowości nadmorskie, takie jak Bergen oraz Stavanger. Wyspy Svalbard, Honningsvåg, Tromsø, Hammerfest, Trondheim i Ålesund to stałe pozycje w rozkładach norweskich statków wycieczkowych, gdzie z pokładu możesz doświadczyć zjawiska zorzy polarnej lub dnia polarnego.

Ekoturystyka

Skorzystaj z wyjątkowych ofert

Oto nasz wybór zaufanych firm, które dokładają wszelkich starań, byś był zadowolony na każdym etapie podróży.

Znajdź swój sposób podróżowania

Użyj naszego filtra i sprawdź oferty poniżej.

×
 • Filters
  Filter Your Search
  TripAdvisor Symbol
  • Show More
  • No available filters
  • Show More
  • No available filters
  Clear Filters
 • View
 • Sort By
Filter Your Search
TripAdvisor Symbol
 • Show More
 • No available filters
 • Show More
 • No available filters
Clear Filters
Back To Top
Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry