Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Trysil
Trysil.
Photo: Ola Matsson / www.skistar.com/ Trysil
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Nie stój z boku — zaszalej na stoku! Wybierz spośród ofert dziewięciu dużych ośrodków narciarskich.

Poniższa lista powstała w oparciu o dane Norweskiego Stowarzyszenia Ośrodków Alpejskich. Wszystkie opisane ośrodki narciarskie posiadają udogodnienia dla dzieci stworzone w ostatnich latach, co sprawia, że są atrakcyjne dla całej rodziny.

BeitostølenAutor: C.H./Visitnorway.com

Click to activate

1. Trysil

Największy ośrodek narciarski w Norwegii, liczący ok. 40 wyciągów i ponad 70 kilometrów tras łączących trzy górskie stoki w jeden wszechstronny ośrodek alpejski. W Trysil znajduje się też popularna wśród rodzin szkoła narciarska.

 

Reklama: Potrzebujesz samochodu? Sprawdź ceny i zarezerwuj idealny samochód w Auto Europe.


2. Hemsedal

Ośrodek Hemsedal ze swoimi 20 wyciągami, ponad 50 stokami i różnorodnymi atrakcjami dla narciarzy w każdym wieku jest przez wielu uważany za najlepszy ośrodek narciarski w Norwegii. Więcej o zimowych atrakcjach w Hemsedal.


3. Hafjell 

To właśnie w Hafjell podczas Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer w 1994 r. organizowana była konkurencja w dyscyplinie slalom gigant oraz pozostałe zawody w konkurencji slalomu. Na terenie ośrodka znajduje się ponad 40 kilometrów stoków podzielonych na ponad 30 tras — te odległości to nie bagatela, dlatego w Hafjell działa wyciąg gondolowy.

Kvitfjell

Hafjell niedawno połączył siły z Kvitfjell — małym ośrodkiem narciarskim położonym na północ od Lillehammer, gdzie znajduje się wspaniała trasa zjazdowa, po której szusowali sportowcy uczestniczący w Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer w 1994 r. Tak naprawdę ostatni odcinek trasy jest bardziej stromy niż się wydaje w telewizji. W Kvitfjell znajduje się także duży teren przeznaczony dla dzieci.


4. Geilo

To jeden z najstarszych norweskich ośrodków narciarskich z 40 stokami i czterema snowparkami, obecnie znany też jako światowej klasy teren do uprawiania skikitingu. To także ośrodek znany z udogodnień dla rodzin z dziećmi ze specjalnie przystosowanymi dla dzieci stokami i atrakcjami. Więcej o zimowych atrakcjach w Geilo.

 


5. Oslo Winter Park

Jest mniejszy niż pozostałe ośrodki narciarskie w Norwegii, oferuje jednak świetne warunki do jazdy na nartach, a na dodatek jest oddalony o jedyne 20 minut drogi z centrum Oslo — można tam dojechać metrem (po norwesku „T-bane”). W lutym 2012 r. organizowano tutaj Mistrzostwa Świata w jeździe na snowboardzie.


6. Norefjell

Dobre warunki na pionowych trasach w wygodnej lokalizacji oddalonych tylko o 45 minut drogi od Oslo czynią z Norefjell popularny ośrodek narciarski. To w Norefjell odbywała się konkurencja w dziedzinie narciarstwa alpejskiego podczas Olimpiady w Oslo w 1952 r. 


7. Voss i Myrkdalen

Voss Resort i Myrkdalen oferują łącznie 19 wyciągów, a każdy z osobna — 22 trasy zjazdowe oraz bardzo dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. W weekendy i podczas dni świątecznych kursuje autobus dla narciarzy, który rozpoczyna swoją trasę w centrum Voss i transportuje chętnych pod sam ośrodek. Jeżeli nie jesteś amatorem jazdy na nartach, możesz skorzystać z oferty miejscowej szkoły narciarskiej albo oddać się jednej z wielu innych oferowanych atrakcji. Istnieje także możliwość odbycia wycieczki z przewodnikiem oraz uprawiania narciarstwa biegowego. Więcej na temat Voss.


8. Hovden

Położony w dolinie Setesdal ośrodek Hovden oferuje ponad 30 stoków, ponad 10 wyciągów i ponad 30 kilometrów przygotowanych tras.


9. Rauland

Pomiędzy trzema ośrodkami w Rauland kursuje darmowy autobus, a żeby korzystać ze wszystkich trzech, wystarczy zakupić jedną wspólną kartę narciarską. Razem tworzą największy ośrodek narciarski w regionie Telemark. Pobyt tutaj zapewni atrakcje całej rodzinie: od najmłodszych do najstarszych.

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad