KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
A woman photographing the mountains in Lofoten
Reine in Lofoten.
Photo: Tomasz Furmanek / Visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Wyjazdy prasowe i wsparcie dla mediów

Informacje na temat wyjazdów prasowych i dodatkowa pomoc dla dziennikarzy oraz fotografów promujących Norwegię jako cel podróży.

Międzynarodowy zespół prasowy Innovation Norway wspiera zainteresowanie Norwegią wśród zagranicznych mediów. Zakres naszego działania obejmuje wsparcie dla mediów, organizowanie grupowych wyjazdów prasowych, dostarczanie treści publicystycznej, kontaktów i zdjęć.

Zespół prasowy może również wspierać dziennikarzy w planowaniu podróży oraz udzielić pomocy w czasie pobytu w Norwegii.

Wsparcie dla mediów

Przedstawicieli zagranicznych mediów odwiedzających Norwegię zapraszamy do kontaktu z rzecznikami prasowymi, którzy są rzetelnym źródłem informacji i kopalnią pomysłów na dziennikarskie historie. Zachęcamy też do korzystania z innych zasobów przygotowanych dla mediów, które mogą być pomocne w pisaniu o Norwegii i promowaniu jej jako celu podróży.

Wspólnie z norweskimi Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, zespół prasowy koordynuje dosłownie wszystko: od organizacji tematu wywiadu przez dokonywanie specjalnych ustaleń dla ekip telewizyjnych i fotografów, po doradztwo w dziedzinie odpowiednich zezwoleń.

Pamiętaj jednak, że mamy ograniczone zasoby, dzięki którym możemy wspomagać media w naszych priorytetowych rynkach.

Wyjazdy prasowe

Innovation Norway zaprasza dziennikarzy do Norwegii i regularnie organizuje wyjazdy prasowe dla grup i osób indywidualnych we współpracy z naszymi norweskimi partnerami. Wyjazdy mogą się różnić w zależności od zapotrzebowania ze strony mediów i celu naszej kampanii. Aby przyłączyć się do jednego z naszych wyjazdów prasowych, należy spełnić wymienione poniżej kryteria.

Cel wyjazdu

Aby wziąć udział w naszych wyjazdach prasowych, konieczne jest posiadanie potwierdzonego zadania - celu wyjazdu. PR manager będzie wspomagać pracę nad publikacją, tak aby upewnić się, że grupa docelowa, tematy i oczekiwania pokrywają się z tymi przekazanymi przez naszych partnerów.

Dla rynków, gdzie wyznaczone zadanie nie jest wymagane, PR manager rozważy każde zapytanie i oceni, czy media, grupa docelowa i nakład są istotne dla Innovation Norway.

Plan podróży

Jeśli nie ustalono inaczej, wyjazdy prasowe powinny rozpocząć się i kończyć w jednym z portów lotniczych istotnych dla danego rynku, oferującym bezpośrednie loty do Norwegii. Od uczestników oczekuje się, że samodzielnie dotrą do początkowego punktu podróży i z powrotem. Zakwaterowanie, wyżywienie i zajęcia podczas wyjazdów prasowych są organizowane i pokryte w wymiarze określonym szczegółowo w planie podróży i uzgodnione uprzednio z PR managerem.

Ubezpieczenie w podróży

Wszyscy uczestnicy są odpowiedzialni za własne ubezpieczenia podróży, w tym, w razie potrzeby ubezpieczenie pokrywające ryzyko związane ze sportami zimowymi.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące udziału w jednym z naszych wyjazdów prasowych, prosimy o kontakt z rzecznikiem prasowym odpowiedzialnym za dany rynek. 

Przykładowe plany podróży

Poniższe przykłady dają wyobrażenie o tym, co oznacza i jak wygląda zorganizowany wyjazd prasowy. Należy zwrócić uwagę, że czynności zaplanowane podczas wyjazdu prasowego są szczegółowo określone w każdym konkretnym planie podróży i będą różnić się w zależności od trasy.

Zimowa podróż po Bodø i Lofotach (luty 2018)
Międzynarodowy Festiwal w Bergen (maj 2018)
Aktywny Helgeland (sierpień 2018)

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry