Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Romsdalshorn, Vengedalen
Vengedalen valley and Vengedalsvatnet lake.
Photo: Øyvind Heen - Visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

 Niektóre fakty i liczby dotyczące turystyki norweskiej

Nietypowy rok

2015 był niezwykłym rokiem dla norweskiej turystyki. Podczas gdy spadek w sektorze naftowym prowadził do mniejszej liczby noclegów na tle biznesowym, słabsza korona dała turystom lepszy stosunek jakości ich pobytu do ceny. Po raz pierwszy od 2010 r. zarówno w okresie zimowym, jak i w sezonie letnim nastąpił duży wzrost liczby zagranicznych gości. Satysfakcja turystów z pobytu również była wyższa niż w poprzednich latach.

 2015 w liczbach

W 2015 r. 31.6 miliona gości skorzystało z komercyjnych zakwaterowań, co stanowiło 4 procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Liczba międzynarodowych turystów przyjeżdżających* do Norwegii wzrosła o 12% do 3,6 mln, czyli o 382 000 więcej niż w 2014 r. Liczba gości w hotelach również wzrosła o 13%.

* Przyjazdy turystyczne obejmują dane dotyczące przynajmniej jednodniowego pobytu dla podróży wakacyjnych, wypoczynkowych i biznesowych.

Więcej niż fiordy

Wiele osób kojarzy Norwegię z naturą, fiordami, górami, zimnem i zorzą polarną. Jednak kiedy porównamy rok 2015 z rokiem poprzednim, o 5% więcej respondentów zgodziło się z oświadczeniem, że mogli cieszyć się interesującą kulturą i historią podczas wakacji w Norwegii. Również 5% więcej osób, zgodziło się, że Norwegia jest miejscem w którym można doświadczyć ekscytującego życia miejskiego. 

 Głowne markety

Największymi norweskimi rynkami są: Niemcy, Szwecja, Dania, Wielka Brytania oraz Holandia. Liczba turystów z USA z roku na rok jest coraz większa, a Francja, Włochy i Hiszpania powoli zaczynają interesować się przyjazdem do Norwegii.

Czytaj więcej

Dowiedź się więcej o powyższych statystykach i nie tylko w raporcie na temat Podstawowych danych dotyczących norweskich podróży i turystyki 2015 (w j. angielskim).

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad