Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
 • Hotele

  Nordic Choice Hotels - sieć wyjątkowych hoteli

  Trivago - sprawdź ceny

  Booking.com - zarezerwuj teraz

   

 • Przeloty i pociągi

  Widerøe - największa regionalna sieć lini lotniczych w Skandynawii

  Momondo - najtańsze loty

  NSB - Norweskie Koleje Państwowe

 • Promy i łodzie

  Hurtigruten - "Najpiękniejszy na świecie rejs morski"

 • Wynajem samochodów

  AutoEurope - zawsze wygoda wypożyczenia

   

Search
or search all of Norway
Vengedalen valley and Vengedalsvatnet lake Romsdalshorn, Vengedalen
Credits
Vengedalen valley and Vengedalsvatnet lake.
Photo: Øyvind Heen - Visitnorway.com
Campaign
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Turystyka w Norwegii

Znajdziesz tu informacje, dane statystyczne i trendy dotyczące turystyki w Norwegii.

Statystyki

Dane na temat przyjeżdzających do danego kraju turystów można pozyskiwać na wiele sposobów. Niektóre kraje biorą pod uwagę liczbę przyjazdów. W Norwegii, jednostką miary są przyjazdy/pobyty w hotelach.

W 2013 roku w Norwegii zagraniczni turyści zarezerwowali prawie 5 milionów noclegów, z czego 11% stanowili niemieccy turyści, szwedzcy 14% i 9% duńscy Całkowita liczba zarezerwowanych noclegów w 2013 roku wyniosła lekko ponad 20 milionów.

Niemcy, Duńczycy, Szwedzi, Holendrzy i Amerykanie goszczą w Norwegii najczęściej. Stanowią oni ponad połowę zagranicznych gości nocujących w obiektach noclegowych zbiorowego zakwaterowania w Norwegii w 2013 roku.

W porównaniu z resztą Europy, ceny hoteli w Norwegii nie są wysokie. Średni koszt wynajmu  dwuosobowego pokoju hotelowego w Oslo w 2012 roku wynosił 900 norweskich koron, znacznie mniej niż w innych europejskich miastach (pokoje w Paryżu, Rzymie, Wenecji, Londynie, Amsterdamie, Genewie i Sztokholmie kosztują znacznie więcej).

Łącznie wydatki na wypoczynek i atrakcje wyniosły prawie 25 mld koron norweskich w sezonie letnim w 2013 r., a około 42 mld koron norweskich (41,6 mld) w okresie od maja do grudnia.

Goście nie będący rezydentami w Norwegii wydali najwięcej pieniędzy na jedzenie, atrakcje i transport łącznie na kwotę 9.9 mld koron norweskich. Na drugim miejscu znalazło się zakwaterowanie, na które wydano w sumie 7.1 mld koron norweskich w 2013 roku.

Zobacz 18-to stronicowy raport  z danymi na temat norweskiej turystyki w 2013 roku w języku angielskim.

Czy wiesz, że...?

W 2012 roku, Norwegia miała więcej brytyjskich pasażerów na rejsy wycieczkowe niż Karaiby: 197 000 Brytyjczyków zdecydowało się na rejs po Norwegii w porównaniu z 189 000, którzy odwiedzili Karaiby.

Røros w Trøndelag wygrało prestiżową nagrodę Tourism for Tomorrow 2012 przyznawaną przez World Travel & Tourism Councils (WTTC) za swoją nieustającą pracę na rzecz zrównoważonej turystyki.

Hotel Juvet Landscape w Valldal wygrał Reiselivsprisen 2011 ("Oscar" norweskiej turystyki).

W Północnej Norwegii dynamicznie rozwija się turystyka związana z poszukiwaniem zorzy polarnej. Według obliczeń ma to zwiększyć obrót w Tromsø w 2013 roku.

Bergen w Norwegii jest najbardziej popularnym portem, w 2012 roku zawinęły tu 322 statki. Port w Geiranger to numer dwa z liczbą 202 statków, a Oslo zajęło miejsce trzecie z liczbą 166 statków. W 2013 r. zarówno Stavanger jak i Aurland/Flåm mają prześcignąć Oslo.

Więcej

Więcej statystyk na temat norweskiej turystyki w języku angielskim.


*Źródło: SSB (Statistics Norway)

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad