Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Romsdalshorn, Vengedalen
Vengedalen valley and Vengedalsvatnet lake.
Photo: Øyvind Heen - Visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

 Niektóre fakty i liczby dotyczące turystyki norweskiej

Nietypowy rok

2015 był niezwykłym rokiem dla norweskiej turystyki. Podczas gdy spadek w sektorze naftowym prowadził do mniejszej liczby noclegów na tle biznesowym, słabsza korona dała turystom lepszy stosunek jakości ich pobytu do ceny. Po raz pierwszy od 2010 r. zarówno w okresie zimowym, jak i w sezonie letnim nastąpił duży wzrost liczby zagranicznych gości. Satysfakcja turystów z pobytu również była wyższa niż w poprzednich latach.

 2015 w liczbach

W 2015 r. 31.6 miliona gości skorzystało z komercyjnych zakwaterowań, co stanowiło 4 procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Liczba międzynarodowych turystów przyjeżdżających* do Norwegii wzrosła o 12% do 3,6 mln, czyli o 382 000 więcej niż w 2014 r. Liczba gości w hotelach również wzrosła o 13%.

* Przyjazdy turystyczne obejmują dane dotyczące przynajmniej jednodniowego pobytu dla podróży wakacyjnych, wypoczynkowych i biznesowych.

Więcej niż fiordy

Wiele osób kojarzy Norwegię z naturą, fiordami, górami, zimnem i zorzą polarną. Jednak kiedy porównamy rok 2015 z rokiem poprzednim, o 5% więcej respondentów zgodziło się z oświadczeniem, że mogli cieszyć się interesującą kulturą i historią podczas wakacji w Norwegii. Również 5% więcej osób, zgodziło się, że Norwegia jest miejscem w którym można doświadczyć ekscytującego życia miejskiego. 

 Głowne markety

Największymi norweskimi rynkami są: Niemcy, Szwecja, Dania, Wielka Brytania oraz Holandia. Liczba turystów z USA z roku na rok jest coraz większa, a Francja, Włochy i Hiszpania powoli zaczynają interesować się przyjazdem do Norwegii.

Czytaj więcej

Dowiedź się więcej o powyższych statystykach i nie tylko w raporcie na temat Podstawowych danych dotyczących norweskich podróży i turystyki 2015 (w j. angielskim).

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad