Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Norway Now
Search
or search all of Norway
The wharves in Trondheim The wharves in Trondheim The wharves in Trondheim
The wharves in Trondheim The wharves in Trondheim
Credits
The wharves in Trondheim.
Photo: Knut Aage Dahl
Campaign
Partner

Wielkie miasto z kameralną atmosferą

Trondheim to trzecie pod względem wielkości miasto
w Norwegii. Dojazd tutaj nie jest skomplikowany.

Trondheim jest znane jako miasto o wielu obliczach: jako miasto studentów, technologii, kultury, kolarstwa i jedzenia. W mieście jest 30 000 studentów — wielu z nich uczy się w Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii — wnoszących swój wkład w charakter miasta.

Częściowo właśnie ze względu na obecność studentów w Trondheim przez cały rok organizowanych jest tak wiele festiwali. Wśród ich tematyki przewodniej prym wiedzie muzyka: jazz, blues, muzyka kameralna, muzyka światowa, rock i pop. Najbardziej znany jest jednak Festiwal św. Olafa — największy festiwal kulturalny związany z historią kościoła katolickiego w Norwegii.

Kameralna atmosfera panująca w centrum miasta jest idealna dla cyklistów. Do miasta prowadzą wspaniałe szlaki rowerowe.

W środku miasta, szczególnie wokół centrum, także znajdziemy drogi dla rowerów, a w dzielnicy Bakklandet ulokowano pierwszą na świecie windę rowerową, z której często korzystają zarówno mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający je turyści.

Organizowane w mieście każdego roku festiwale związane z jedzeniem i piciem, hala targowa, najpopularniejszy w całej Norwegii jarmark rolniczy, kilka lokalnych browarów i wiele wspaniałych restauracji sprawiają, że Trondheim w pełni zasługuje na nadane mu miano „miasta kulinarnego”.

Trondheim, którego nazwa historyczna to Nidaros, od 1030 do 1217 roku pełniło rolę stolicy Norwegii. Miasto odegrało kluczową rolę w historii kraju, a katedra Nidaros od prawie 1000 lat jest popularnym miejscem pielgrzymek. 

Munkholmen, the Monk's Island, in the Trondheim fjord
Munkholmen
Knut Aage Dahl
Winter night in Trondheim
Trondheim
Øyvind Blomstereng
Nidarosdomen natt
Nidarosdomen
Øyvind Blomstereng
View of Trondheim
Trondheim
Øyvind Blomstereng

Atrakcje

Jedzenie


Zima w Trondheim

Ad
Ad
Ad