Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
Overview, Trysil Ski Resort Overview, Trysil Ski Resort
Credits
Trysil.
Photo: Ola Matsson/www.skistar.com/trysil
Campaign
Partner

Ośrodek narciarski i park rozrywki w jednym

Przyjazny rodzinom Trysil, to największy i najbardziej różnorodny norweski ośrodek narciarski.. Otoczony dziewiczą przyrodą, Trysil jest jednym z pierwszych miejsc w Europie, które otrzymało prestiżowy certyfikat Zrównoważonej Turystyki.

Położony przy granicy ze Szwecją, około dwóch i pół godziny od Oslo, Trysil to centrum sportów zimowych i największy ośrodek narciarski w Norwegii. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tu doskonałe warunki do jazdy na nartach, dobrze przygotowane stoki, parki terenowe, trasy off-piste i wiele innych atrakcji na śniegu.

Trysil to jedno wielkie centrum narciarskie. Trzy zbocza góry połączone są w jeden system tras zjazdowych i wyciągów, dzięki czemu w każde miejsce można dotrzeć bez ściągania nart. Najwyższa góra wznosi się na wysokość 1132 metrów nad poziomem morza, a ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę.

Nie samymi nartami człowiek żyje. Oprócz jazdy na nartach miejsce to daje mnóstwo innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Warto wybrać się na przejażdżkę po okolicy psimi zaprzęgami lub saniami ciągniętymi przez konie oraz spróbować swoich sił w łowieniu ryb pod lodem. W Trysil można uprawiać także narciarstwo biegowe, wokół góry zostało przygotowanych około 100 kilometrów tras biegowych. 

Trysil to także doskonałe miejsce na letni urlop. Okoliczne lasy, góry i rzeki idealnie nadają sie na rafting, piesze wycieczki czy wypad na ryby. Nie brakuje tu także atrakcji dla miłośników rowerów. Słynna arena Trysil Bike Arena to 100 kilometrów naturalnych tras rowerowych i ponad 10 kilometrów terenów sztucznych. 

W 2013 roku, Trysil otrzymał certyfikat Zrównoważonej Turystyki, znak jakości przyznawany ośrodkom, których działania obniżają negatywny wpływ turystyki na środowisko przy jednoczesnym poszanowaniu historii, charakteru miejsca i zachowaniu wysokiej jakości oferowanych usług.

Trysil kusi turystów dobrymi trasami, ale warto także wspomnieć iż są tu dobre restauracje i przytulne kawiarnie. W samym ośrodku narciarskim jest ponad 30 knajpek i restauracji. A bogata oferta après-ski, często z muzyką na żywo to doskonały sposób na zakończenie spędzonego na stoku dnia.

Cycling, Trysil
Trysil
Jonas Hasselgren/Utefoto
Alpine skiing with the family in Trysil
Trysil
Ola Matsson/www.skistar.com/trysil
Trysil
Trysil
Johan Wildhagen/Palookaville
Snowboarding in Trysil
Trysil
Ola Matsson/www.skistar.com/trysil
Ad

Zrównoważona turystyka

Mimo iż wiele miejscowości i obiektów w Norwegii przestrzega zasady zrównoważonego rozwoju, zdobycie samego certyfikatu to o wiele bardziej skomplikowany proces.

Tylko najbardziej zaangażowani kwalifikują się do udziału w programie i finalnie zdobywają certyfikat. Wszystko to po latach ciężkiej pracy na rzecz zrównoważonej turystyki, na wielu płaszczyznach. Ważną częścią procesu ubiegania się o certyfikat jest spójny plan i konsekwencja w działaniu na rzecz zrównoważonej turystyki oraz wsparcie programów ochrony środowiska. Liczą się także wszelkie inicjatywy, dzięki którym miejsca o bogatej historii, wyjątkowym charakterze i naturalnych walorach zostają nienaruszone. Ponadto, program stawia wysokie wymagania w kwestii dalszego rozwoju biznesu oraz edukacji społeczeństwa o zasadach życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Więcej o zrównoważonej turystyce w Norwegii

 

Sustainable destination

Atrakcje

Noclegi

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Podróż autobusem z lotniska w Oslo do Trysil zajmuje 2 godziny.
Autobusem:
  • Przez cały rok pomiędzy Trysil a Oslo, oraz lotniskiem Oslo kursują autobusy przewożące turystów. Zimą zaleca się zrobienie wcześniejszej rezerwacji i zakupy biletów, w związku z dużym zainteresowaniem.
  • Czas podróży autobusem i samochodem z Oslo do Trysil wynosi 2,5 godziny.
Pociągiem:
  • Najbliższa stacja pkp znajduje się w Elverum, około 70 kilometrów od Trysil. There are several corresponding buses per day.
  • Jazda pociągiem z Oslo do Elverum zajmuje jakieś 2 godziny, około 6 godzin z Trondheim.
     

Inne atrakcje w Trysil

Spokojnie, to jeszcze nie wszystko. Trysil ma znacznie więcej do zaoferowania. Zobacz także

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad