Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway

Lillehammer w Oppland

Region Lillehammer

Wakacje w duchu olimpijskim

Być może znasz już miasto i region Lillehammer dzięki Zimowym Igrzyskom Olimpijskim 1994 lub serialowi „Lilyhammer” dostępnemu w seriwisie Netflix. Jeśli jednak chcesz naprawdę doświadczyć różnorodności tego miejsca, serdecznie zapraszamy w odwiedziny.

Region Lillehammer zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu fanów sportu, a to za sprawą Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się tu w 1994 roku i okazały się jednym z największych i najbardziej udanych wydarzeń sportowych w historii Norwegii. 

Wiele z obiektów olimpijskich jest ciągle otwartych dla zwiedzających, co czyni ten region niezwykle popularnym celem podróży entuzjastów sportów zimowych. Sezon zimowy trwa zazwyczaj od listopada do kwietnia. W tym czasie można uprawiać zarówno narciarstwo biegowe, jak i alpejskie. 

To jednak nie wszystko! Region, składający się z ośmiu gmin, oferuje mnóstwo atrakcji także dla osób niezainteresowanych jazdą na nartach. 

Można tu dowiedzieć się ciekawostek na temat norweskiej kultury, historii i tradycji kulinarnych, zwiedzić gospodarstwa pamiętające jeszcze czasy średniowiecza, rozsmakować się w lokalnych potrawach przyrządzonych ze świeżych składników i wreszcie — lepiej przyjrzeć się norweskiemu dziedzictwu narodowemu i życiu codziennemu Norwegów.

Przez cały rok możesz zachwycać się spektakularnymi krajobrazami parków narodowych, np. Rondane, Jotunheimen oraz gór Langsua, oferujących wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, takich jak wędrówka górska, kolarstwo lub jazda konna. Te miejsca pozwolą Ci czerpać z tego co w norweskiej wsi najlepsze: od wysokich gór do zalesionych wzgórz
i krajobrazów kulturowych.

Urokliwe i ważne z historycznego punktu widzenia budynki w miasteczku Lillehammer stanowią tło dla współczesnego nowoczesnego i pełnego życia środowiska zakupowego pełnego specjalistycznych sklepów i oferującego bogaty wybór produktów. W miasteczku znajduje się wiele muzeów i centrów kulturalnych, m.in. Maihaugen, Norweskie Muzeum Olimpijskie czy Muzeum Sztuki Lillehammer. W odległości 13 km od centrum miasta znajduje się park rodzinny Hunderfossen, oferujący ponad 50 różnych atrakcji dla turystów
w każdym wieku. 

Maihaugen
Maihaugen w Lillehammer
Jørgen Skaug
Sjusjøen
Narciarstwo biegowe w Sjusjøen, Lillehammer
Geir Olsen
Rondablikk, Peer Gynt Park, Lillehammer
Rondablikk, Park Peer Gynt w Lillehammer
Ian Brodie
Hunderfossen
Hotel ze śniegu w Hunderfossen
CH / Visitnorway.com
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Dojazd i okolice

Samolotem:
 • Od lotniska w Oslo — głównego punktu komunikacji drogą powietrzną w kraju — dzieli nas od Lillehammer podróż trwająca około 1 godz. 40 minut.
 • Linia kolejowa Dovre Line i wszystkie pozostałe pociągi poruszające się na trasie między Oslo a Lillehammer zatrzymują się w pobliżu lotniska Oslo.
 • Z lotniska Oslo do Lillehammer oraz innych lokalizacji w dolinie Gudbrandsdalen kursują też autobusy.

Reklama: Widerøe - największa regionalna sieć linii lotniczych w Skandynawii

Samochodem lub autobusem:
 • Odległość z Oslo do Lillehammer to dwie godziny jazdy, a z Trondheim i Ålesund — około pięciu.
 • Do Oslo, Trondheim i Bergen można dostać się autobusem odjeżdżającym z centrum miasta Lillehammer.

Reklama: Auto Europe - zawsze wygoda wypożyczenia

Pociągiem:
 • Kolej regionalna kursująca pomiędzy Oslo a Lillehammer odjeżdża od 12 do 20 razy dziennie.
 • Kursujące trzy razy dziennie pociągi na linii Dovre zmierzające w kierunku północnym do Trondheim zatrzymują się w Lillehammer.

Reklama: Odwiedź stronę NSB aby sprawdzić aktualne ceny oraz rozkłady jazdy.

Transport lokalny:
 • Głównym terminalem autobusowym i pociągowym, z którego można też złapać taksówkę jest Lillehammer Skysstasjon.
 • Z centrum Lillehammer do większości atrakcji regionu regularnie odjeżdżają autobusy.
 • Zimą organizowane są usługi przewozowe z Lillehammer do Hafjell oraz z Skeikampen do Nordseter i Sjusjøen.

   

Lillehammer oferuje także ...

Mamy jeszcze dużo więcej do zaoferowania, nie ma więc sensu czekać aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje. Zaszalej i odkryj to już teraz!

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad