Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
 • Hotele

  Nordic Choice Hotels - sieć wyjątkowych hoteli

  Trivago - sprawdź ceny

  Booking.com - zarezerwuj teraz

   

 • Przeloty i pociągi

  Widerøe - największa regionalna sieć lini lotniczych w Skandynawii

  Momondo - najtańsze loty

  NSB - Norweskie Koleje Państwowe

 • Promy i łodzie

  Hurtigruten - "Najpiękniejszy na świecie rejs morski"

 • Wynajem samochodów

  AutoEurope - zawsze wygoda wypożyczenia

   

Search
or search all of Norway
The Vigeland Park The Vigeland Park
Credits
The Vigeland Park.
Photo: CH - Visitnorway.com/Vigeland-museet/BONO
Campaign
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Na pobyt w Oslo wcale nie musisz wydać fortuny. Stolica Norwegii oferuje wiele darmowych atrakcji.

Najważniejsze darmowe atrakcje w Oslo


Wybierz się na spacer

Spacerowanie to świetny sposób na odkrywanie miasta.

Muzea z bezpłatnym wstępem w czwartki

Place targowe

Place targowe to znakomity sposób na integrację z „tubylcami”. Targ przedmiotów używanych i antyków w miejscowości Vestkanttorvet odbywa się na placu w Majorstuen w każdą sobotę w okresie między marcem a grudniem, podczas gdy pchli targ Birkelund w dzielnicy Grünerløkka, wschodniej części miasta, przyciąga lokalnych mieszkańców i turystów w każdą niedzielę.

Jeśli odwiedzasz Oslo w grudniu, koniecznie wybierz się na jarmark świąteczny: dwa najważniejsze organizowane są w Rådhusplassen (to ten duży plac na przeciwko ratusza) oraz w Bygdøy, obok Muzeum Ludowego. Natomiast jeśli interesują Cię kulinaria, musisz odwiedzić Festiwal Matstreif odbywający się w Rådhusplassen pod koniec września.

Pływanie, narty, łyżwy

Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt wyrafinowane, zawsze możesz iść popływać lub pojeździć na łyżwach — oczywiście w zależności od pory roku. W krótkim zasięgu z centrum Oslo znajduje się wiele plaż. Wybierz się do Bygdøy, aby zanurzyć się w morzu w Huk (ostatni przystanek autobusu 30A) lub w Paradisbukta (trafnie nazwanej Rajską Zatoką). Albo wybierz się na wycieczkę na jedną z wielu wysp w Oslofjord.

Kolejną opcją jest relaks przy jednym z kilku jezior w lesie Oslomarka — najpopularniejsze jest prawdopodobnie jezioro Sognsvann.

Odwiedzasz Norwegię zimą? Możesz liczyć na wyjście na łyżwy lub narty. Oslomarka, ogromny las porastający wzgórza nad miastem, to niezliczona ilość szlaków krajoznawczych, z których można korzystać zupełnie za darmo. W centrum miasta, tuż przy bramie Karla Johansa, znajdziesz lodowisko Narvisen, otwarte od grudnia do lutego, a kolejne — czynne od końca stycznia do połowy marca — na stadionie Frogner.

.

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad