Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
Ekebergparken sculpture and cultural heritage park, Oslo Ekebergparken sculpture and cultural heritage park, Oslo Ekebergparken, Oslo
Ekebergparken sculpture and cultural heritage park, Oslo Ekebergparken, Oslo
Credits
Ekebergparken sculpture and cultural heritage park, Oslo.
Photo: CH - visitnorway.com
Campaign
Partner

Wyjątkowe położenie miasta gwarantuje nieograniczone wręcz możliwości rozrywki

Udaj się na przechadzkę po lesie, popływaj w wodach fiordu i wybierz się na koncert, a to wszystko tego samego dnia.

Odkryj dzielnice Oslo

Oslo to nowoczesne i zróżnicowane miasto, a każda z jego części wnosi coś nowego i interesującego do całości. Wszędzie dotrzesz spacerem lub środkami miejskiej komunikacji publicznej.

Zakupy

Oslo to również zakupowa stolica Norwegii. Znajdziesz tu dosłownie wszystko: od najmodniejszych międzynarodowych trendów do rodzimych nowoczesnych projektów oraz lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Główne dzielnice, w których warto robić zakupy to: centrum miasta wokół bramy Karla Johansa, Majorstuen, ulice Bogstadveien i Hegdehaugsveie, Frogner i Bygdøy Allé oraz Grünerløkka.

Letnie atrakcje

Oslofjord jest idealny na wycieczki łodzią, pływanie oraz zwiedzanie poszczególnych wysp. Miasto jest otoczone lasami, które są wprost idealne do jazdy na rowerach i spacerowania, a Oslo Summer Park oferuje możliwość uprawiania turystyki rowerowej oraz spróbowania swoich sił w parku wspinaczkowym.

Zimowe atrakcje

Wizyta w Oslo w czasie zimy pozwala na połączenie atrakcyjnego miejskiego życia nocnego z jazdą na nartach, świeżym powietrzem i spokojnymi spacerami w pobliskich lasach. Oddalony jedynie o kilka minut Oslo Winter Park składa się z 11 wyciągów i 18 stoków dla narciarzy i snowboardzistów.

 Odkryj prawdziwe skarby Oslo

Najpopularniejsze atrakcje w Oslo

Coś dla ciała

Aktualne wydarzenia w Oslo

Oslo to jedna z najbardziej ekscytujących scen muzycznych w Europie. Organizuje się tu więcej koncertów niż w jakimkolwiek innym skandynawskim mieście. Duże i znane sceny goszczą międzynarodowe gwiazdy, a tutejsze kluby są gospodarzami kilku tysięcy koncertów rocznie.

Każdego roku w Oslo odbywają się popularne festiwale, m.in. The Norwegian Wood Music Festival, Festiwal Oya, Festiwal Inferno, Festiwal Muzyki Jazzowej i Festiwal Muzyki Kameralnej, które przyciągają do stolicy światowej klasy muzyków i tysiące fanów.

Oslo nigdy nie śpi. Tutejsze sale koncertowe, kluby i areny sportowe są nieustannie zajęte. Bogata oferta rozrywkowa obejmuje zarówno światowej sławy opery, balety i koncerty muzyki klasycznej oraz ważne wydarzenia sportowe, jak Bislett Games czy zawody biathlonowe w Holmenkollen.

 Zobacz także inne atrakcje w Oslo

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad