KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Oslo
Cool art in Oslo.
Photo: VisitOSLO

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Isabella odkrywa sztukę w Oslo

Goście #visitoslo2018 spędzili czas na odkrywaniu sztuki ulicznej, Muzeum Muncha, Parku i Muzeum Vigeland, Gmachu Opery w Oslo, a także udali się na koncert Kygo oraz A-ha.

Mieszanka na scenie kulturalnej

Jeśli duszą miasta jest jego sztuka, kultura i muzyka, to Oslo zdecydowanie ją posiada.

Kilku z dziesięciu zaproszonych gości #visitoslo2018 opublikowało artystyczne zdjęcia na Instagramie, by pokazać, co jest tematem dyskusji, o co się troszczą oraz do czego aktualnie bawią się mieszkańcy Oslo.

Każdy z nich miał znajomą osobę w Oslo, z którą skontaktował się przez Skype oraz inne media społecznościowe, jeszcze zanim pojawił się w stolicy Norwegii. Znajomi z Oslo również przygotowali dla nich kilka niespodzianek.

Japońsko-norweskie połączenie

Mieszkająca w Japonii Włoszka Isabella Allievi wyznaje, że jej ulubionym miejscem w Tokio jest norweska kawiarnia Fuglen, w której poznała kilka osób z Oslo.

"Byłam bardzo zaskoczona oraz szczęśliwa, że moim znajomym z Oslo okazał się Einar z Fuglen Oslo. Wspólnie zobaczyliśmy dekoracyjne wnętrza Ratusza, pochodzące z lat 30. XX w., a także Kulturhuset, w którym można znaleźć wiele restauracji, kawiarni oraz scenę muzyczną, dlatego wyjątkowo spodobało mi się to miejsce. Zwiedziliśmy Muzeum Astrup Fearnley, w którym podziwialiśmy architekturę Renzo Piano oraz ogromną międzynarodową kolekcję dzieł sztuki. Znajduje się ono w Aker Brygge i Tjuvholmen, które znacznie różnią się od pozostałej części centrum miasta ze względu na swój modernistyczny charakter."

W jaki sposób Oslo różni się od pozostałych stolic, które odwiedziłeś?
"Oslo to miasto dla młodych osób, oferujące ogromną ilość różnych aktywności i wydarzeń. Jest tu wiele barów, restauracji, obszarów kulturalnych oraz muzeów."

Oslo
Oslo.
Photo: VisitOSLO / Didrick Stenersen

Brazylijka Clara poznaje sztukę uliczną

Zaproszeni goście odkryli również żywą scenę muzyczną i artystyczną. Pochodząca z Brazylii Clara Morrison zagłębiła się w sztukę na świeżym powietrzu podczas pieszej wędrówki po mieście.

"Uwielbiam poszukiwać sztuki ulicznej, ponieważ jestem fotografem wykorzystującym naturalne światło podczas pracy w plenerze. Aga, moja znajoma z Oslo, doskonale mnie zrozumiała i pokazała mi niektóre dzieła sztuki ulicznej oraz podziemnej w Oslo. Dzięki niej spotkałam się z ulicznym artystą Adrianem Platkovsky (www.platkovskyart.com) i dowiedziałam się, że choć uliczna scena artystyczna w Oslo jest dość brutalna, wszyscy mogą ją bez problemu podziwiać w galeriach sztuki oraz oczywiście na ulicach miasta."

Jak podsumowałabyś swój pobyt w Oslo?
"Architektura miasta jest wspaniała, a natura wszechobecna. Oslo to miejsce, w którym warto przebywać."

"Oslo to miasto dla młodych osób, oferujące ogromną ilość różnych aktywności i wydarzeń.

Oslo
Oslo.
Photo: VisitOSLO / Didrick Stenersen

Adriana z Rumunii również zasmakowała sztuki w Oslo

"Moim lokalnym przewodnikiem po Oslo była osoba, którą wcześniej znałam jedynie z Instagrama. W rzeczywistości okazała się być ciepłą i gościnną osobą. Podzieliła się ze mną wiedzą na temat historii parku rzeźb Vigeland, a następnie wspólnie wybrałyśmy się do muzeum, by podziwiać słynny obraz "Krzyk" artysty Edvarda Muncha. Bezpośredni kontakt z obrazem oraz resztą kolekcji był dla mnie niezwykłym osobistym doświadczeniem, które wypełniło moją duszę."

Grupa gości #visitoslo2018 odwiedziła również gmach opery w Oslo, by sprawdzić, dlaczego architektura Snøhetta cieszy się tak dużą międzynarodową popularnością. Na sam koniec, dla rozluźnienia wzięli udział w koncertach A-ha oraz Kygo, nadal odkrywając Oslo jak lokalni mieszkańcy.

Obserwuj ich na Instagramie:

Clara: miss_morisson_in_the_house
Adriana: anda_stanciu
Isabella: hajimemashiteisabella

Więcej o ich przygodach w Oslo

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry