Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Oslo
Cool art in Oslo.
Photo: VisitOSLO

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Isabella odkrywa sztukę w Oslo

Goście #visitoslo2018 spędzili czas na odkrywaniu sztuki ulicznej, Muzeum Muncha, Parku i Muzeum Vigeland, Gmachu Opery w Oslo, a także udali się na koncert Kygo oraz A-ha.

Mieszanka na scenie kulturalnej

Jeśli duszą miasta jest jego sztuka, kultura i muzyka, to Oslo zdecydowanie ją posiada.

Kilku z dziesięciu zaproszonych gości #visitoslo2018 opublikowało artystyczne zdjęcia na Instagramie, by pokazać, co jest tematem dyskusji, o co się troszczą oraz do czego aktualnie bawią się mieszkańcy Oslo.

Każdy z nich miał znajomą osobę w Oslo, z którą skontaktował się przez Skype oraz inne media społecznościowe, jeszcze zanim pojawił się w stolicy Norwegii. Znajomi z Oslo również przygotowali dla nich kilka niespodzianek.

Japońsko-norweskie połączenie

Mieszkająca w Japonii Włoszka Isabella Allievi wyznaje, że jej ulubionym miejscem w Tokio jest norweska kawiarnia Fuglen, w której poznała kilka osób z Oslo.

"Byłam bardzo zaskoczona oraz szczęśliwa, że moim znajomym z Oslo okazał się Einar z Fuglen Oslo. Wspólnie zobaczyliśmy dekoracyjne wnętrza Ratusza, pochodzące z lat 30. XX w., a także Kulturhuset, w którym można znaleźć wiele restauracji, kawiarni oraz scenę muzyczną, dlatego wyjątkowo spodobało mi się to miejsce. Zwiedziliśmy Muzeum Astrup Fearnley, w którym podziwialiśmy architekturę Renzo Piano oraz ogromną międzynarodową kolekcję dzieł sztuki. Znajduje się ono w Aker Brygge i Tjuvholmen, które znacznie różnią się od pozostałej części centrum miasta ze względu na swój modernistyczny charakter."

W jaki sposób Oslo różni się od pozostałych stolic, które odwiedziłeś?
"Oslo to miasto dla młodych osób, oferujące ogromną ilość różnych aktywności i wydarzeń. Jest tu wiele barów, restauracji, obszarów kulturalnych oraz muzeów."

Oslo
Oslo.
Photo: VisitOSLO / Didrick Stenersen

Brazylijka Clara poznaje sztukę uliczną

Zaproszeni goście odkryli również żywą scenę muzyczną i artystyczną. Pochodząca z Brazylii Clara Morrison zagłębiła się w sztukę na świeżym powietrzu podczas pieszej wędrówki po mieście.

"Uwielbiam poszukiwać sztuki ulicznej, ponieważ jestem fotografem wykorzystującym naturalne światło podczas pracy w plenerze. Aga, moja znajoma z Oslo, doskonale mnie zrozumiała i pokazała mi niektóre dzieła sztuki ulicznej oraz podziemnej w Oslo. Dzięki niej spotkałam się z ulicznym artystą Adrianem Platkovsky (www.platkovskyart.com) i dowiedziałam się, że choć uliczna scena artystyczna w Oslo jest dość brutalna, wszyscy mogą ją bez problemu podziwiać w galeriach sztuki oraz oczywiście na ulicach miasta."

Jak podsumowałabyś swój pobyt w Oslo?
"Architektura miasta jest wspaniała, a natura wszechobecna. Oslo to miejsce, w którym warto przebywać."

"Oslo to miasto dla młodych osób, oferujące ogromną ilość różnych aktywności i wydarzeń.

Oslo
Oslo.
Photo: VisitOSLO/Didrick Stenersen

Adriana z Rumunii również zasmakowała sztuki w Oslo

"Moim lokalnym przewodnikiem po Oslo była osoba, którą wcześniej znałam jedynie z Instagrama. W rzeczywistości okazała się być ciepłą i gościnną osobą. Podzieliła się ze mną wiedzą na temat historii parku rzeźb Vigeland, a następnie wspólnie wybrałyśmy się do muzeum, by podziwiać słynny obraz "Krzyk" artysty Edvarda Muncha. Bezpośredni kontakt z obrazem oraz resztą kolekcji był dla mnie niezwykłym osobistym doświadczeniem, które wypełniło moją duszę."

Grupa gości #visitoslo2018 odwiedziła również gmach opery w Oslo, by sprawdzić, dlaczego architektura Snøhetta cieszy się tak dużą międzynarodową popularnością. Na sam koniec, dla rozluźnienia wzięli udział w koncertach A-ha oraz Kygo, nadal odkrywając Oslo jak lokalni mieszkańcy.

Obserwuj ich na Instagramie:

Clara: miss_morisson_in_the_house
Adriana: anda_stanciu
Isabella: hajimemashiteisabella

Więcej o ich przygodach w Oslo

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad