KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Oslo
Oslo is Cool in the Winter.
Photo: VisitOSLO

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

10 randek w ciemno z Oslo

Dziesięć otwartych, ale czasem również wybrednych osób z całego świata, aktywnych w mediach społecznościowych przyleciało do Norwegii, by sprawdzić na czym polega Oslove. Okoliczni mieszkańcy pomogli im poznać ten wyjątkowy klimat, przeznaczony jedynie dla wtajemniczonych.

Pojawienie się w całkowicie nowym mieście, i tak jak tutaj - w obiektach przeznaczonych do kąpieli wodnych, może sprawić, że poczujemy się zagubieni, a nawet odczujemy niechęć. W przypadku tej historii jest całkowicie na odwrót - chociaż gdy dziesięciu gości postawiło stopy na chrupiącym śniegu na lotnisku w Oslo, wydawało się to niemożliwe.

Po raz pierwszy odwiedzili Oslo i kompletnie się uzależnili

Cała zabawa rozpoczęła się, gdy Lonely Planet uznała Oslo za jedno z najlepszych miejsc na świecie wartych odwiedzenia w 2018 roku. Poprzez VisitOSLO wybrano 10 osób spośród setek kandydatów, których zadaniem było przekonać się, czy to rzeczywiście prawda.

Szczycąca się trzema gwiazdkami Michelin restauracja Maaemo zainspirowała pozostałe miejsca w Oslo do wyniesienia świeżych, lokalnych produktów na jeszcze wyższy poziom kulinarny. W niektórych miejscach możesz napić się kawy, parzonej przez czołowych baristów na świecie, a taki bar jak Himkok znajduje się na liście najbardziej ekscytujących na świecie. Wydawać się może, że błogosławieństwo Lonely Planet nie wzięło się znikąd - ale czy na pewno?

Wyjątkowy oraz orzeźwiający styl życia Oslo bardzo różni się od innych miast. Dla przykładu, przebywający tu goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w kąpieli lodowej w Oslofjord z sauny KOK Oslo, w sam raz, by wzbudzić apetyt na lunch.

"Skok do lodowatej wody po wizycie w saunie, a zaraz po tym udzielanie wywiadu VisitOSLO, to jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu", mówi Daniel Campos Sanchéz z Peru.

"Oslo jest miastem, w którym odkryjesz wszystko, czego pragnąłeś oraz rzeczy, o których zobaczeniu nawet nie myślałeś" - Zélia Monteiro

Oslo
Oslo.
Photo: VisitOSLO

Pochodząca z Francji Zélia Monteiro dodaje: "Oslo nie jest kolejnym miastem, które dodajesz do swojej listy życzeń. To miasto, w którym odkryjesz wszystko, czego pragnąłeś oraz rzeczy, o których zobaczeniu nawet nie myślałeś. To naprawdę była najlepsza podróż mojego życia".

Konta dziesięciu naszych gości na SoMe były niezwłocznie zaktualizowane licznymi postami, zawierającymi wskazówki, które dotyczyły mieszanki elegancji oraz doświadczeń blisko natury. "W Oslo naprawdę możesz oddychać świeżym powietrzem, co jest niezwykle rzadkie dla stolicy", mówi Zélia.

Te dziesięć historii o Oslo mogą mieć niezobowiązujące cechy randki w ciemno, których Oslo oraz podróżni dotąd nie doświadczyli. Perspektywa związku Daniela z Oslo jest jednak nieco bardziej długodystansowa:

"Przeżyłem w Oslo tak cudowne chwile, że mógłbym się przeprowadzić do tego miasta na jakiś okres czasu, aby wypromować go światu. Ludzie muszą to zobaczyć i doświadczyć. Co za przepiękne i niezwykłe miasto!"

Więcej o ich przygodach w Oslo

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry