Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
To kajakkpadlere på Femunden Kajakkpadler på Femunden
Padling på Femunden.
Photo: Øyvind Vold / Johnsgård Turistsenter
Campaign
Partner

Zbliżenie z dziką przyrodą

Coraz więcej osób odwiedza to miejsce, by odpocząć nad brzegiem któregoś z ponad 900 jezior w ciszy przerywanej tylko dźwiękami muzyki folkowej i odgłosami dzikich zwierząt.

Femund Engerdal
Wspinaczka górska w Femund Engerdal.
Photo: Øyvind Vold / Johnsgård Turistsenter
Femund Engerdal
Narciarstwo biegowe w Femund Engerdal.
Photo: Øyvind Vold / Johnsgård Turistsenter
Anne på Landet, Femund Engerdal
Kawiarnia Anne på Landet.
Photo: Anne på Landet Cafè og galleri
Femund Engerdal
Kajakarstwo w Femund Engerdal.
Photo: Øyvind Vold / Johnsgård Turistsenter
Femunden
Jezioro Femunden.
Photo: Erik Jørgensen / Visitnorway.com

Zrównoważona turystyka

Mimo iż wiele miejscowości i obiektów w Norwegii przestrzega zasady zrównoważonego rozwoju, zdobycie samego certyfikatu to o wiele bardziej skomplikowany proces.

Tylko najbardziej zaangażowani kwalifikują się do udziału w programie i finalnie zdobywają certyfikat. Wszystko to po latach ciężkiej pracy na rzecz zrównoważonej turystyki, na wielu płaszczyznach. Ważną częścią procesu ubiegania się o certyfikat jest spójny plan i konsekwencja w działaniu na rzecz zrównoważonej turystyki oraz wsparcie programów ochrony środowiska. Liczą się także wszelkie inicjatywy, dzięki którym miejsca o bogatej historii, wyjątkowym charakterze i naturalnych walorach zostają nienaruszone. Ponadto, program stawia wysokie wymagania w kwestii dalszego rozwoju biznesu oraz edukacji społeczeństwa o zasadach życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Więcej o zrównoważonej turystyce w Norwegii

 

Sustainable destination

Ad

Dojazd i okolice

Click to activate
 • Femund road

  Samochodem lub autobusem

  Każdego dnia z Oslo do Trysil odjeżdża kilka autobusów ekspresowych. Z Trysil można złapać autobus bezpośredni do Femund Engerdal.

  Femund Engerdal jest oddalony o zaledwie 280 kilometrów od Oslo i 270 kilometrów od Trondheim, trzeciego najważniejszego miasta Norwegii. Czas podróży zarówno z Oslo, jak i z Trondheim, wynosi około 4 godziny.

  Reklama: Auto Europe - zawsze wygoda wypożyczenia

 • Femund boat

  Łodzią lub promem

  Przepłyń przez jezioro od północy z portu Synnervika historycznym promem Fæmund II, zbudowanym w 1904 roku, który od początku swojego istnienia służy jako regularny środek transportu po największym norweskim jeziorze Femunden.

 • Femund plane

  Samolotem

  Pod koniec 2018 roku, będziesz mógł przylecieć na odnowione lotnisko Rörbäcksnäs, które ma obsługiwać tzw. Region „Gór Skandynawskich”, czyli Sälen, Idre, Trysil i oczywiście Engerdal.

Femund Engerdal oferuje także …

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, by znaleźć coś, co Cię zainteresuje. Przefiltruj wyniki wyszukiwania i sprawdź poniższe oferty.

×
Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad