Norway Now
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search
Lindesnes lighthouse in red and withe
Lindesnes Lighthouse in Southern Norway.
Photo: Anders Martinsen (c) Visit Sørlandet AS
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Odkryj ukryty klejnot Norwegii

Odwiedź Norwegię Południową i poznaj norweską kulturę: wspinaczkę górską, narciarstwo, wędkarstwo, muzea i wydarzenia. Południowa część Norwegii jest również znana ze względu na niezwykłe wybrzeże oferujące możliwość kąpieli i wypraw morskich.

Sørlandet — norweska riwiera

Najbardziej wysunięty na południe fragment Norwegii już od lat jest ulubionym miejscem Norwegów na spędzenie wakacji, dla wielu turystów jest ciągle pozostaje nieodkryty. Podczas miesięcy letnich malownicze miasteczka i wioski są wprost przepełnione turystami. Wiele z pomalowanych na biało drewnianych domów leżących na wybrzeżu można wynająć.

Setesdal — Norwegia z bliska

Zapuszczając się w głąb regionu, dotrzesz do doliny Setesdal, która rozciąga się od miejscowości Evje na południu do Hovden na północy, osiągając łączną długość 147 kilometrów W Setesdal znajdziesz ciągle żywe tradycje muzyczne i rzemiosła artystycznego. Górzyste krainy w Hovden, Sirdal i Åseral są popularnymi celami zimowych podróży na południu kraju.

Fishing in Lyngdal Norway
Fishing in Lyngdal Norway.
Photo: Terje Rakke_Nordic Life

Możliwe aktywności w Norwegii Południowej

Wybierz się na wędrówkę lub przejażdżkę rowerową wzdłuż wybrzeża. Zaznaj przygody, wybierając jazdę na nartach, wspinaczkę, łowienie ryb lub rafting. Ciesz się atmosferą festiwali i innych wydarzeń kulturalnych.

Wędrowanie
Jednym z najpowszechniejszych czynności w Norwegii Północnej jest wędrówka górska. Trasy wiodące wybrzeżem są piękne i niezbyt trudne do ukończenia, natomiast pośród szczytów górskich w Sirdal i Hovden znajduje się wiele szlaków o różnych poziomach trudności oznaczonych kolorami.

Jazda na rowerze
Trasa rowerowa Morza Północnego (Narodowa trasa rowerowa nr 1) prowadzi wzdłuż wybrzeża. Narodowa trasa rowerowa nr 3 poprowadzi Cię od morza aż do wysokich gór między Kristiansnd a Hovden w krainie Setesdal. 

Wędkarstwo
Łowienie ryb to dla wielu ludzi styl życia, a pobyt na południowym wybrzeże to okazja do spróbowania wędkarstwa dalekomorskiego lub wędkowania w jeziorach i rzekach. Wędkarze zatrzymują się w kurortach wędkarskich wzdłuż całego wybrzeża lub wybierają jeden z cichych domków kempingowych w głębi kraju.

Narciarstwo
Sezon narciarski rozpoczyna się w grudniu, a kończy w kwietniu. Dostępne opcje to narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, czy jazda na snowboardzie, a podświetlane stoki znajdujące się na całym południowym wybrzeżu, cieszą się popularnością w okresie zimowym.

Rafting
Rafting na rzekach Południowej Norwegii to bezpieczny sport, zapewniający rozrywkę dla całej rodziny. Jednym z ośrodków oferujących możliwość raftingu jestTrollAktiv w miejscowości Evje oraz Adventure Norway w Marnadal.

Wspinaczka
Skaliste tereny wspinaczkowe w okolicach miejscowości Valle w Setesdal są znane wśród amatorów wspinaczki na całym świecie. Wypróbuj naszą najdłuższą w Północnej Europie trasę, Via Ferrata lub odwiedź jeden z wielu parków wspinaczkowych.

Wypocznij i nabierz sił na kolejny dzień

Zatrzymaj się w latarni morskiej tuż przy morzu, domku kempingowym w górach albo w hotelu w mieście, dzięki czemu będziesz w centrum wydarzeń.

Skosztuj kulinarnych specjałów Norwegii Południowej

Spróbuj tutejszych potraw, owoców, owoców morza, jagód i warzyw. Wiele restauracji w regionie z dumą kultywuje tradycje i z przyjemnością Ci o nich opowie.

Wyświetl swoje ulubione

Znajdź nocleg, atrakcje i możliwe aktywności w Norwegii Południowej.

×
Your Recently Viewed Pages