Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Vulkana, Tromsø
Vulkana, Tromsø.
Photo: CH / Visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Wmieszaj się w tłum tubylców

Odwiedź największe miasto za kołem podbiegunowym i poznaj lokalne atrakcje.

Tromsø to stolica odkrywców – również tych, którzy poszukują przytulnych kawiarenek i barów. Listę oryginalnych miejsc w największym mieście Północnej Norwegii można znaleźć w przewodniku The poor man’s connoisseur guide to Tromsø.

To wspaniały i dowcipny przewodnik wydany przez Erlenda Mogård-Larsena, a napisany m.in. przez Sondre Sommerfeldta. Przekonaj się jakie egzotyczne atrakcje oferuje Tromsø’s.

Erlend Mogård-Larsen
Photo: Erlend Mogård-Larsen

Erlend Mogård-Larsen poleca wyjątkowe miejsca w Tromsø:

Ad

Coś na ząb

Hildr gastrobar

Tutejsze danie dnia zależy od dwóch czynników: połowów i humoru szefa kuchni. Wnętrze lokalu utrzymane jest w myśliwskich klimatach z pamiątkami z lat 60-tych. Jeśli planujesz zjeść tu kolację warto wpaść wcześniej i zająć sobie stolik zanim zjawią się tłumy.

Adres: Skippergata 11, 9008 Tromsø

Burgr bar

Wpadnij tu, aby zjeść i pograć. Lokal serwuje jedne z lepszych burgerów w mieście. Ściany lokalu pokrywają stare plakaty z grami, a maszyna Arcade z 1970 roku, oferująca ponad 2000 gier, zapewnia wspaniałą zabawę i tym samym przyciąga tłumy.

Adres: Skippergata 6, 9008 Tromsø

Aunegården

Najstarsza kawiarenka w mieście oferująca pyszne ciasta. Lokal słynie z licznych eventów i okazjonalnych imprez z udziałem DJ'a. Serwują tu jedną z najlepszych kaw w mieście.

Adres: Sjøgata 29, 9008 Tromsø

Presis Tapas

Spróbuj pysznych tapas, których idea przywędrowała tu aż z Półwyspu Iberyjskiego. Rezultaty? W karcie znajdziesz m.in. sfermentowanego renifera. Będąc tu możesz iść po sąsiedzku do uroczej kawiarni i baru Circa.

Adres: Storggata 36, 9008 Tromsø

Bardus Bistor & Bar

Motywem przewodnim tej restauracji jest lokalna kuchnia i międzynarodowa atmosfera. Bardus to jeden z najpopularniejszych lokali w mieście. Spróbuj drinka Tromsø Mix, czyli piwo z tequilą, pomarańczą i cynamonem.

Adres: Cora Sandelsgate 4, 9008 Tromsø

Raketten

A może dla odmiany arktyczny fast food? Raketten (The Rocket) to najlepsza i najmniejsza drewniana budka z kiełbaskami w Norwegii. Zbudowano ją w 1911 roku, a swoją nazwę zawdzięcza ostremu, iglicowemu kształtowi dachu.

Adres: Erling Bangsunds plass 1, 9008 Tromsø

Tromsø


Nietypowe atrakcje 

Blå Rock

Z Tromsø wywodzi się wiele zespołów rokowych. Ich wylęgarnią jest niezmiennie od 1991 roku kawiarnia Blå Rock. Właściciele są dumni z wystroju kawiarni, na którą składają się wystawy oryginalnych pamiątek rockowych, np. podpisane zdjęcia i portrety wielkich gwiazd jak Elvis Presley i Frank Zappa.

Adres: Strandgata 14, 9008 Tromsø

Tromsø bruktbokhandel

To najbardziej dziki, oryginalny i jednocześnie najbardziej zatłoczony sklep w mieście. Znajdziesz tu używane książki z wielu kategorii m.in Hobbita no i oczywiście gry. 

Adres: Kirkegata 6, 9008 Tromsø

Zanurz się w pływającym wellness. Vulkana to statek z wbudowanym spa, zacumowany w porcie w centrum Tromsø. Vulkana została wybrana najlepszym miejscem do relaksu przez magazyn Finnair.

Adres: Søndre Tollbodgate 17, 9008 Tromsø

Zobacz także

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad