Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
Tromsø Tromsø
Credits
Tromsø.
Photo: Ole C. Salomonsen / Arctic Light Photo - Visitnorway.com
Campaign
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Wrota do arktycznej przygody

Stolica Arktyki jest radosnym i pięknym miastem, pełnym historii i kultury. To także jedno z najlepszych miejsc do obserwacji zorzy polarnej.

Tromsø to tętniące życiem miasto, w którym natura i kultura idą ze sobą w parze. Na brak atrakcji w mieście nie będą narzekać miłośnicy historii, przyrody, nauki, kultury i pięknych widoków. Warto wybrać się do oceanarium, odwiedzić tutejsze muzea lub najdalej na północ wysunięty ogród botaniczny. Tromsø to także doskonałe miejsce na obserwację zorzy polarnej.

Położone 350 kilometrów na północ od Koła Podbiegunowego, Tromsø jest największym miastem w Północnej Norwegii. Stanowi ono doskonały punkt wypadowy dla turystów, którzy w okresie od września do marca chcą obserwować zorzą polarną. Szanse upolowania zorzy polarnej zależą od wielu czynników m.in. materii słonecznej oraz pogody, a tą jak wiadomo ciężko przewidzieć. W okresie wiosenno-letnim, od 20 maja do 20 lipca, słońce nie zachodzi co stwarza doskonałe warunki do korzystania z dodatkowych godzin światła i dostępnych tu atrakcji.

Tromsø jest gospodarzem popularnych imprez, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tromsø i Festiwalu Zorzy Polarnej, które przyciągają turystów z całego świata. Entuzjastom atrakcji na świeżym powietrzu zapewne spodoba się fakt, iż centrum miasta jest dogodnie usytuowane w niedalekiej odległości od dzikiej natury.

Popularnymi formami spędzania wolnego czasu są przede wszystkim piesze wędrówki, wycieczki na ryby, spływy kajakowe oraz psie zaprzęgi.

Miasto słynie z bogatego życia nocnego i licznych restauracji, w których można skosztować lokalne arktyczne potrawy. Wielokulturowa społeczność zamieszkująca Tromsø, w sumie około 100 różnych narodowości, dba o podniebienia turystów i tubylców, ale nie brakuje tu także lokali typu steak house czy pizzerii.

Mimo iż miasto powstało stosunkowo niedawno, zaledwie 200 lat temu, to ślady osadnictwa w okolicach Tromsø sięgają 10 tysięcy lat. W połowie XIX wieku miasto stanowiło centrum połowów arktycznych, a w XIX wieku stało się bazą wypadową na słynne arktyczne ekspedycje, stąd też funkcjonujące do dziś określenie Tromsø: „Brama Arktyki”.

Kayaking, Tromsø
Wycieczka kajakiem w Tromsø
CH/Visitnorway.com
whale
Wielorybie safari w okolicy Tromsø
Asgeir Helgestad/Artic Light AS/visitnorway.com
Tromsø
Wybierz się na wycieczkę psimi zaprzęgami
Bård Løken
Tromsø
Widok na Ishavskatedralen w Tromsø
Knut Hansvold/www.nordnorge.com
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Prognoza zorzy polarnej

Dojazd i okolice

Na północ od Koła Podbiegunowego najłatwiej dostaniesz się do Tromsø. Właśnie z tego miasta najlepiej jest rozpocząć zwiedzanie Norwegii Północnej.


Samolotem:
  • Codziennie z lotniska w Oslo do Tromsø Airport Langnes odbywa się wiele lotów, a podróż trwa niespełna dwie godziny.
  • Lotnisko Langnes w Tromsø jest nowoczesnym, dobrze funkcjonującym portem lotniczym położonym 5 kilometrów od centrum miasta. Do wybranych hoteli w centrum Tromsø z samego lotniska można dostać pociągiem.
  • Większość międzynarodowych lotów do Tromsø odbywa się z przesiadką w Oslo.

Reklama: Leć do Tromsø z Widerøe

Autobusem:
  • Tromsø z Oslo łączy autostrada o długości 1600 kilometrów. Jest ona czynna przez cały rok. Czas podróży między tymi miastami wynosi 30 godzin.
Statkiem:
  • Słynny statek Hurtigruten przypływa do Tromsø dwa razy dziennie. Pokonuje trasę z Bergen przez Trondheim i Bodø aż do Kirkenes, i z powrotem.
     

Inne atrakcje w Tromsø...

Spokojnie, to jeszcze nie wszystko. Tromsø i okolice to także wiele innych atrakcji.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad