Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
The North Cape plateau covered in snow The North Cape plateau covered in snow
Credits
North Cape.
Photo: Beate Juliussen /www.nordnorge.com
Campaign
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Najbardziej oddalony na północ punkt Europy

Daleko wewnątrz koła podbiegunowego znajduje się Przylądek Północny oferujący niezwykłe arktyczne atrakcje, m.in. przejażdżkę psim zaprzęgiem i letnie miesiące nigdy niekończącego się światła słonecznego.

Wyobraź sobie miejsce na dalekiej Północy, w którym mieszają się wody Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Arktycznego.

Tym miejscem jest „Nordkapp” — Przylądek Północny, położony w Zachodniej części regionu Finnmark w Norwegii Północnej. Oprócz archipelagu Svalbard między miejscem, w którym się właśnie znajdujesz a biegunem północnym nie ma żadnego suchego lądu, a przez okres dwóch i pół miesiąca — od połowy maja do końca lipca — Słońce nigdy nie zachodzi.

Pierwszy „turysta”, włoski duchowny Francesco Negri, dotarł na te tereny w 1664 r., a obecnie każdego roku podczas miesięcy letnich Nordkapp odwiedza ok. 200 000 gości z całego świata. Główne atrakcje regionu to płaskowyż Przylądka Północnego i pobliski przylądek Knivskjellodden. Płaskowyż sięga 307 m n.p.m., wliczając wystającą w stronę morza przednią część klifu. Centrum dla odwiedzających Przylądek Północny nosi nazwę North Cape Hall. Przez cały rok organizowane są tam wystawy o różnej tematyce. Znajduje się tu także kaplica, St Johannes Kapell, w której ze względu na sławę najbardziej oddalonej na północ kaplicy na świecie często organizowane są śluby.

Dla wielu turystów atrakcją jest obserwowanie zjawiska dnia polarnego lub wschodu Słońca nad Morzem Barentsa z płaskowyżu Przylądka Północnego.

Wyspa Magerøya, której częścią jest Przylądek Północny, kryje kolejne sekrety. Klif Gjesværstappan jest siedliskiem setek tysięcy maskonurów, głuptaków i kormoranów, a wspinaczka na most skalny Kirkeporten gwarantuje naprawdę imponujący widok na Przylądek Północny. Jeśli natomiast masz ochotę na podjęcie jeszcze większego wyzwania, polecamy trwającą pięć–sześć godzin wspinaczkę na przylądek Knivskjellodden, z którego możesz zobaczyć z bliska klif Przylądka Północnego. Poczucie satysfakcji gwarantowane! Skosztuj samodzielnie złowionych ogromnych i potwornie brzydkich krabów królewskich.

Nie przeocz niewielkich wiosek rybackich — kolorowych punktów wśród jałowego i monotonnego krajobrazu. Skarsvåg to najbardziej wysunięta na północ wioska rybacka, w Kamøyvær znajduje się galeria „East of the Sun”, a z Gjesvær roztacza się piękny widok na archipelag Gjesværstappan.

Zimą możesz odkrywać te białe pozbawione drzew krajobrazy na skuterze śnieżnym. Spróbuj też wędkarstwa podlodowego, jazdy quadem ATV lub pieszych wędrówek z rakietami śnieżnymi w poszukiwaniu zorzy polarnej. 

Odwiedź oficjalną stronę Przylądka Północnego.

The North Cape
Przylądek Północny
Sveinung Svendsen
Winter excursion with snowmobile to The North Cape
Przylądek Północny
Visit Nordkapp AS
King crab safari, the North Cape
Przylądek Północny
Destinasjon 71 nord
Puffin bird, the North Cape
Gjesvær
Finnmark Reiseliv
Ad

Atrakcje

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • W zachodniej części regionu Finnmark znajduje się pięć lotnisk: Alta Airport, Hasvik Airport, Hammerfest Airport, Hånningsvåg Airport i Lakselv Airport.

Reklama: Leć do Honningsvåg  z Widerøe

Samochodem lub autobusem:
  • Statki należące do słynnego norweskiego przewoźnika Hurtigruten dopływają do portów Øksfjord, Hammerfest, Havøysund i Honningsvåg. Wielu turystów decyduje się na podróż statkiem linii Hurtigruten z Tromsø do Hammerfest lub Przylądka Północnego / Honningsvåg.
  • Lokalne promy do niewielkich społeczności zamieszkujących wyspy odpływają z Hammerfest i Havøysund.
Statkiem lub promem:
  • Statki należące do słynnego norweskiego przewoźnika Hurtigruten dopływają do portów Øksfjord, Hammerfest, Havøysund i Honningsvåg. Wielu turystów decyduje się na podróż statkiem linii Hurtigruten z Tromsø do Hammerfest lub Przylądka Północnego / Honningsvåg.
  • Lokalne promy do niewielkich społeczności zamieszkujących wyspy odpływają z Hammerfest i Havøysund.

Prognoza zorzy polarnej


Przylądek Północny oferuje także ...

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad