Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway

Trollstigen, Rauma, Møre i Romsdal

Droga Trolli

Przejedź się górską drogą Trollstigen przy wpisanym na Listę UNESCO fiordzie Geirangerfjord, jednej z najbardziej spektakularnych i najczęściej odwiedzanych atrakcji Norwegii.

Narodowy Szlak Turystyczny Trollstigen to licząca 106 kilometrów długości droga ciągnąca się wśród najpiękniejszej przyrody zachodniej części Norwegii. Podczas przejażdżki można podziwiać zbocza górskie, wodospady, głębokie fiordy i żyzne doliny.

Nachylenie drogi Trollstigen wynosi 9%, a jadąc nią trzeba pokonać 11 ostrych zakrętów. Trasę okrążają majestatyczne góry, a nazwy poszczególnych szczytów: Kongen („Król”), Dronningen („Królowa”) i Bispen („Biskup”) tylko potwierdzają ich dostojny charakter.

Szlak Trollstigen od momentu otwarcia w 1936 r. przyciąga turystów niczym magnes. Dzięki wysiłkom inżynierów i budowniczych mamy teraz możliwość jazdy po tych stromych terenach między miejscowościami Trollstigfoten a Stigerøra.

Ørnevegen (“Droga Orłów”) to nazwa nadana najbardziej stromemu fragmentowi szlaku: sięgającemu 620 metrów n.p.m. odcinkowi od Geiranger do Eidsdal (droga Fv63). W Ørnesvingen możesz zrobić wspaniałe zdjęcie panoramiczne nad fiordem Geiranger. Zachwycą Cię: wodospad „De syv søstrene” („Siedem Sióstr”), alpejska farma Knivsflå i najbardziej znany na świecie fiord — wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO Geirangerfjorden.

Gudbrandsjuvet, Geiranger
Gudbrandsjuvet
Jarle Wæhler / Statens vegvesen
Ørnesvingen, Geirangerfjorden
Ørnesvingen
Jarle Wæhler / Statens vegvesen
Trollstigen, Geiranger
Trollstigen
Nasjonale Turistveger
Stirøra, Trollstigen
Stirøra
Jarle Wæhler / Statens vegvesen
Ad

Atrakcje

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Z największych norweskich miast i miasteczek codziennie odlatują samoloty do Ålesund Airport Vigra — najbliższego lotniska, oddalonego o ok. 2 godziny drogi.
Samochodem lub autobusem:
  • Z Oslo, Trondheim i Bergen codziennie odjeżdżają szybkie autobusy.
Pociągiem:
  • Najbliższa stacja to Åndalsnes, a dostać się do niej można pociągiem odjeżdżającym codziennie z Oslo (ok. 5,5 godziny podróży) lub Trondheim (ok. 4–5 godzin podróży).
  • Dalsze opcje podróży to autobusy z Åndalsnes do Ålesund i Sjøholt, kursujące przez cały rok lub w okresie letnim autobusy przejeżdżające drogę górską Trollstigen do Valldal i Geiranger.
Łodzią lub promem:
  • W lecie możesz skorzystać z jednego ze statków Hurtigruten (głównego norweskiego przewoźnika po wybrzeżu) płynących na północ z Bergen do Geiranger i Trollstigen. Zimą statki Hurtigruten nie wpływają do fiordu Geirangerfjord, ale kierują się do Ålesund. Z Ålesund można złapać autobus do Geiranger.

Trollstigen oferuje także...

Nie czekaj, zanim będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad