Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
The Pulpit Rock and the Lysefjord The Pulpit Rock and the Lysefjord
Credits
Preikestolen.
Photo: Terje Rakke/nordiclife
Campaign
Partner

Miasto na wysokościach

Zapierające dech w piersiach krajobrazy fiordów, gór i ciągnące się wzdłuż wybrzeża piaszczyste plaże to właśnie Stavanger. Jako była Europejska Stolica Kultury, Stavanger jest pełne imponujących muzeów oraz wydarzeń kulturalnych.

Stavanger
NuArt - Festiwal Sztuki Ulicznej w Stavanger
CH/Visitnorway.com
Hafrsfjord, Stavanger
Skalne Miecze, Hafrsfjord w Stavanger
CH/Visitnorway.com
Stavanger
Muzeum Ropy Naftowej w Stavanger
Espen Grønli/Norsk Oljemuseum
Geoparken, Stavanger
Zabawa w GeoParku, Stavanger
CH/Visitnorway.com
Stavanger
Stara dzielnica miasta Stavanger
CH/Visitnorway.com
Ad

Zaplanuj swoją podróż

Odwiedź Norweskie Muzeum Ropy Naftowej, wypłyń na rejs po Lysefjord, wespnij się na Preikestolen lub dołącz do wycieczki z przewodnikiem i zwiedź najciekawsze miejsca w Stavanger.

W regionie Stavanger jest wiele możliwości zakwaterowania. Wybieraj spośród hoteli, pensjonatów, apartamentów, domków letniskowych oraz pól kempingowych.

Restauracje w Stavanger


Dojazd i okolice

Dowiedź się więcej na oficjalnej stronie Stavanger i Ryfylke,

 • Samochodem lub autobusem

  Samochodem lub autobusem

  Kursujące codziennie autobusy z Oslo, Bergen i Kristiansand umożliwiają łatwe dotarcie do Stavanger.

  Czas podróży z Oslo wynosi 10 godzin, z Bergen 5 godzin, a z Kristiansand 4 godziny. Dowiedź się więcej o podróżowaniu samochodem na oficjalnej stronie regionu Stravanger i Ryfylke.

 • Pociągiem

  Pociągiem

  NSB (Norweskie Koleje Państwowe) oferują regularne kursy pociągów z Oslo do Stavanger (przez Kristiansand). Taka podróż trwa około 8 godzin. Sprawdź aktualne ceny oraz rozkłady jazdy na stronie NSB.

  Lokalne pociągi kursują pomiędzy Stavanger i Egersund przynajmniej raz na godzinę, co umożliwia łatwy dojazd do rejonu Jæren.

 • Statkiem

  Statkiem

  Jeżeli chcesz mieć ze sobą swój własny samochód, możesz dotrzeć promem z Hirtshals w Danii do Kristiansand, oddalonego o cztery godziny jazdy samochodem od Stavanger. Możesz stamtąd również dopłynąć do Tananger, oddalonego tylko o dwadzieścia minut od Stavanger.

  Z przystani w Stavanger możesz wsiąść na jedną z wielu łodzi pasażerskichi płynących do Ryfylke oraz innych wysp położonych na obrzeżach Stavanger.

 • Transportem lokalnym

  Transportem lokalnym

  Autobusy w Stavanger obsługiwane są przez firmę Kolumbus. Sieć transportu publicznego łączy Stavanger i Sandnes. Odwiedź stronę Kolumbus i dowiedź się więcej o aktualnych cenach i rozkładach jazdy.

 • Samolotem

  Samolotem

  Lotnisko Sola w Stavanger jest drugim w Norwegii pod względem ilości obsługiwanych lotów międzynarodowych. Stamtąd samoloty kursują bezpośrednio do 60 różnych miast - zarówno w Norwegii, jak i za granicą.

  Z lotniska do centrum Stavanger można dojechać autobusem, który odjeżdża co 20 minut. Czas podróży wynosi około 30 minut. Dowiedz się więcej.


Inne atrakcje w regionie Stavanger...

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad