Dynamic Variation:
Offers
Norway Now
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
Trolltunga, Odda
Trolltunga, Odda.
Photo: Terje Nesthus/ www.fjordnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Wichrowe wzgórza pokryte niebieskim lodem

Fiord, lodowiec Folgedonna, słynne wodospady oraz ikoniczna skała Trolltunga — region Hardangerfjord prezentuje przyrodę Norwegii w swojej najlepszej odsłonie. 

"Specjalnością Norwegii są wyjątkowe formacje skalne, z których roztaczają się panoramiczne widoki oferujące możliwości uchwycenia idealnych zdjęć. Najlepsze zaś z nich ujrzysz ze skały Trolltunga” — pisze o tym jednym z najbardziej spektakularnych norweskich klifów magazyn „Lonely Planet”. 

Ta przyprawiająca o zawroty głowy półka skalna znajduje się ok. 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet w miejscowości Odda i stanowi popularny cel całodziennych wędrówek turystów z całego świata. A to tylko jedno z wielu jedynych w swoim rodzaju miejsc w regionie fiordu Hardangerfjord.

Hardangerfjord, ciągnący się od Oceanu Atlantyckiego aż do płaskowyżu Hardangervidda, to czwarty najdłuższy fiord na świecie, a drugi w Norwegii. Choć wiele miejsc wygląda na nietknięte i nieodkryte, w regionie znajduje się też wspaniała infrastruktura, świetnie oznaczone szlaki turystyczne, hotele i domki kempingowe oferujące możliwość noclegu.

.

Jeśli masz ochotę możesz wybrać się na spacer z przewodnikiem po niebieskim lodowcu Folgefonna lub podążyć wzdłuż jednego z Narodowych Szlaków Turystycznych — starannie wytyczonych trasach turystycznych prowadzących przez najbardziej efektowne części Norwegii. Jeśli natomiast chcesz odkryć piękno fiordu, możesz wybrać jedną z wielu dostępnych opcji wycieczek krajoznawczych lub po prostu wynająć kajak. 

Są to także tereny bogate w tradycje. Typowy instrument przypominający skrzypce, hafciarstwo oraz „bunad” — tradycyjny strój ludowy kojarzą się właśnie z regionem Hardanger. 

W XIII w. mnisi przybywający z Anglii nauczyli miejscową ludność hodowli jabłek, a dziś 40% wszystkich krajowych owoców jest uprawianych w okolicach fiordu Hardangerfjord. Prawdopodobnie najbardziej znanym na świecie wyrobem z jabłek jest mocny lokalny cydr. Do miejscowych specjalności zaliczają się: jeleń, renifer, ryby i owce.

 

The Steindalsfossen waterfall, National Tourist Routes Hardanger
Wodospad Steinsdalsfossen.
Photo: Bjørn Andresen_Statens Vegvesen
Cider tasting, Lekve Gård, Hardangerfjord
Lekve Gård.
Photo: CH - Visitnorway.com
Hardangerfjord
Hardangerfjord.
Photo: Sverre Hjørnevik / www.fjordnorway.com
Folgefonna
Folgefonna.
Photo: Reisemål Hardanger Fjord / Désiré Weststrate
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Najbliższe lotniska międzynarodowe znajdują się w Bergen i Haugesund.
Samochodem lub autobusem:
  • Z każdego miejsca w Norwegii można tu łatwo dojechać autobusem pospiesznym.
Pociągiem:
  • Niestety nie ma bezpośredniego pociągu dojeżdżającego w okolice Hardangerfjord, ale istnieje możliwość dojazdu z Oslo do Geilo, Voss lub Bergen koleją Bergen, należącą do NSB (Norweskich Kolei Państwowych), a następnie przesiąść się na autobus do Hardangerfjord
Łodzią lub promem:
  • Z Bergen codziennie wypływają ekspresowe łodzie do małej wioski Rosendal na południowym brzegu fiordu Hardangerfjord.
  • W regionie Hardangerfjord można uczestniczyć w wycieczce krajoznawczej z przewodnikiem, organizowanej przez linie oferujące przewozy statkami, dopływającymi do wielu portów w rejonie Hardanger m.in.: Herand, Utne, Lofthus, Kinsarvik i Ulvik..

Inne atrakcje w okolicy Hardangerfjord...

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad