Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway

"De syv søstrene" ("Siedem Sióstr"), Geirangerfjord, Møre i Romsdal

Geirangerfjord

Bajkowa kraina fiordów i trolli

Turkusowy Geirangerfjord z majestatycznymi, ośnieżonymi szczytami górskimi, niezwykłymi wodospadami i roślinnością, jest pod ochroną UNESCO.

Tylko wyjątkowo zatwardziali turyści, nie wpadną w zachwyt na widok spektakularnych krajobrazów Geirangerfjordu, stworzonych przez matkę naturę z delikatną pomocą człowieka.

Spływające kaskadami ze stromych górskich zboczy wodospady, wśród nich największe i najbardziej znane De Syv søstrene ("Siedem Sióstr"), Friaren ("Zalotnik") i Brudesløret ("Ślubny welon") oraz klify otoczone mglistym welonem i tęczą, tworzą niezwykle bajkowy krajobraz.

Geirangerfjord to istny raj dla miłośników przyrody. Tutejsze fiordy i wodospady można podziwiać podczas jednej z wielu wycieczek krajoznawczych, pieszych wędrówek po górach lub z zupełnie innej perspektywy – pływając w kajaku. Ale to jeszcze nie wszystko. Zachwycające widoki i dziewiczą przyrodę Geirangerfjordu można odkrywać także podczas wyprawy na ryby, raftingu lub wycieczki rowerowej.

Górska Droga Trolli (Trollstigen mountain road) to niezwykle kręta droga, wspinająca się po ostrych zboczach gór zakrętami ukazując oszałamiające widoki na strome zbocza, wodospady, fiordy i doliny. Wybudowana w 1936 roku  Trollstigen stała się wabikiem na turystów. Warto wspomnieć iż drogę wybudowano przy użyciu najprostszych narzędzi, jest więc świadectwem doskonałych umiejętności inżynieryjnych i budowlanych tamtych lat.

Wyjątkowe krajobrazy Geirnager powstały w trakcie ostatniej epoki lodowcowej, kiedy ogromne masy lodu i kamieni cofającego się lodowca wyżłobiły fiordy i uformowały wysokie góry – nic więc dziwnego, że Geirangerfjorden często pojawia się na listach najbardziej spektakularnych miejsc na świecie.

Trollstigen National Tourist Route, Geiranger
Trollstigen
Øyvind Heen - Visitnorway.com
Historic mountain farm Skageflå, Geiranger
Skageflå
Yancy Caldwell/Matador Network/www.fjordnorway.com
Geiranger
Geirangerfjord
CH/Visitnorway.com
Kayaking in Geirangerfjord
Geirangerfjord
Terje Rakke/Nordic life - Visitnorway.com
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Najbliższe lotnisko (Airport Vigra) znajduje się w Ålesund. Codziennie obsługuje ono połączenia lotnicze z dużych miast i miasteczek Norwegii.
Autobusem:
  • Można tu dotrzeć kursującymi codziennie autobusami z Oslo, Trondheim i Bergen.
Pociągiem:
  • Do Åndalsnes, w którym znajduje się najbliższa stacja, codziennie kursują pociągi z Oslo (czas podróży to 5,5 godzin) i Trondheim (czas podróży to 4 -­ 5 godzin).
  • Przez cały rok w Åndalsnes można wsiąść w autobus, który zawiezie Cię do Ålesund i Sjøholt, a w lecie dodatkowo można wybrać podróż Górską Drogą Trollstigen do Valldal i Geiranger.
Statkiem:
  • W lecie możesz można wsiąść na pokład płynącego w na północ statku Hurtigruten z Bergen do Geiranger. Zimą, Hurtigruten nie wpływa do Geirangerfjordu tylko do Ålesund, skąd można złapać autobus do Geiranger.
     

Inne atrakcje Geirangerfjordu...

Spokojnie, to jeszcze nie wszystko. Geirangerfjord oferuje także inne atrakcje, sam zobacz.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad