Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links

Offers

Search
Hav fersk fisk og skalldyr, Bergen
Hav fersk fisk og skalldyr, Bergen.
Photo: Hanne Cathrin Olsen
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Skorzystaj ze wskazówek tubylców

Wejdź przez magiczne wrota do bajkowego miasta Bergen. Odwiedź tutejsze bary i restauracje, zasmakuj miejskiego życia.

Dwie zupełnie różne postacie pochodzące z Bergen dzielą się swoimi ulubionymi miejscami spotkań w mieście oraz doradzają, gdzie warto zrobić zakupy. "Lubię zapraszać swoich znajomych, którzy są kucharzami w najlepszych, międzynarodowych restauracjach, do Bergen i wspólnie z nimi oddać się smakowaniu owoców morza oraz innych specjałów z tego regionu", mówi Christopher Haatun, kucharz w restauracji Lysverket. "Często kończymy nasze spotkania kupując kiełbaski na wynos z Trekroneren".

Oliver Opheim, autor osadzonej w Bergen powieści Mann går på bar (Going to the pub) jest wielkim miłośnikiem swojego rodzinnego miasta: “Otulone siedmioma górami Bergen, zaskakuje różnorodnością. “Victoria - miejsce, w którym rozgrywa się akcja powieści, to lokal który szczerze polecam”, mówi Opheim.

Polecane miejsca przez Haatun’a i Opheim’a są odpowiednio oznaczone ich inicjałami: CH oraz OO. No to zaczynamy: 

Lokalne przysmaki

Hav fersk fisk og skalldyr

Sklep z rybami oraz ceniona jadłodajnia. Koniecznie spróbuj tutejszą rybę z frytkami. Fisketorget - niepozorne miejsce w centrum głównych atrakcji miasta. (CH)

Adres: Vetrlidsallmenningen 2, 5014 Bergen.

Dromedar kaffebar

W 1998 roku na liście kawiarni pojawiła się nowa miejscówka - Dromedar. To również moment, w którym w Bergen pojawiła się przepyszna kawa. Druga kawiarnia Dromedar znajduje się w centrum handlowym Galleriet. (OO)

Adres: Strandgaten 81, 5004 Bergen.

Dromedar, Bergen
Dromedar, Bergen.
Photo: Dromedar

Strandkaien fisk

Placki rybne zawijane w chlebie to tutejsza wersja hamburgera, którym zajadają się mieszkańcy Bergen. Równie smaczne placki można dostać w Strandkaien, najważniejszym sklepie rybnym w Bergen.

Adres: Strandkaien 18, 5013 Bergen. (CH)

Folk & Røvere

Kameralna kawiarnia, mimo iż znajduje się na rogu bardzo ruchliwej dzielnicy. Zespoły muzyczne, Dj i inni wykonawcy wypełniają swoją muzyką wnętrze lokalu.

Adres: Sparebanksgaten 4, 5017 Bergen.

Folk og Røvere, Bergen
Folk og Røvere, Bergen.
Photo: SKOG v/Lars Kristian Steen

Nobel Bopel

Właściciele kawiarni włożyli dużo wysiłku, aby rozruszać dzielnicę Møhlenpri, w której od lat 80-tych  życie nocne i rozrywkowe praktycznie nie istniało. (OO)

Adres: Welhavens gate 64, 5006 Bergen.

Victoria Café & Pub

Domowe dekoracje nadają miejscu wyjątkowy charakter - wchodząc tu masz wrażenie, że odwiedzasz dom. Lokal ten zainspirował Olivera Opheim'a do napisania powieści, której akcja rozgrywa się w centrum Bergen. Zakres serwowanych atrakcji jest szeroki: od transmisji meczów, przez wieczorki filozoficzne po muzyczne popisy DJ-ów. (OO)

Adres: Kong Oscars gate 29, 5017 Bergen.

Henrik øl og vinstove

Napij się drinka w domowej atmosferze, na historycznym skrzyżowaniu - miejsce znane obecnie z licznych barów i kawiarni.

Adres: Engen 10, 5011 Bergen.

Colonialen Kafé & Brasserie

Jadłodajnia znajduje się w Miejskim Domu Literatury. Tutejsze pozycje w menu odzwierciedlają lokalną interpretacja międzynarodowych trendów jedzenia na myślenie.(OO)

Adres: Østre Skostredet 5–7, 5017 Bergen.

Pingvinen

To miejsce, które ma rzesze lojalnych klientów ceniących sobie dobrą obsługę i tradycyjne potrawy, jak typowy norweski gulasz zwany «lapskaus». (OO)

Adres: Vaskerelven 14, 5014 Bergen.

Trekroneren

Legendarna budka z kiełbaskami oraz listą lokalnych i egzotycznych dań na wynos. Koniecznie spróbuj domowej jagnięciny. (CH)

Adres: Kong Oscars gate 1, 5017 Bergen.

Søstrene Hagelin

Najlepsze ciastka w Bergen to ciastka rybne. Przepis pozostaje ten sam od 1929 roku, gdy to dwie siostry Hagelin rozpoczęły catering rybny. Dużą popularnością cieszy się także gulasz rybny, rybne hamburgery i rybne wrapy, które są dodawane jako pozycje w menu w restauracjach. (CH).

Adres: Strandgaten 3, 5013 Bergen.


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry