Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
Hav fersk fisk og skalldyr, Bergen
Hav fersk fisk og skalldyr, Bergen.
Photo: Hanne Cathrin Olsen
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Skorzystaj ze wskazówek tubylców

Wejdź przez magiczne wrota do bajkowego miasta Bergen. Odwiedź tutejsze bary i restauracje, zasmakuj miejskiego życia.

Dwie zupełnie różne postacie pochodzące z Bergen dzielą się swoimi ulubionymi miejscami spotkań w mieście oraz doradzają, gdzie warto zrobić zakupy. "Lubię zapraszać swoich znajomych, którzy są kucharzami w najlepszych, międzynarodowych restauracjach, do Bergen i wspólnie z nimi oddać się smakowaniu owoców morza oraz innych specjałów z tego regionu", mówi Christopher Haatun, kucharz w restauracji Lysverket. "Często kończymy nasze spotkania kupując kiełbaski na wynos z Trekroneren".

Oliver Opheim, autor osadzonej w Bergen powieści Mann går på bar (Going to the pub) jest wielkim miłośnikiem swojego rodzinnego miasta: “Otulone siedmioma górami Bergen, zaskakuje różnorodnością. “Victoria - miejsce, w którym rozgrywa się akcja powieści, to lokal który szczerze polecam”, mówi Opheim.

Christopher Haatun
Christopher Haatun. Zdjęcie: Bonjwing Lee

Oliver Opheim
Zdjęcie: Oliver Opheim

Poelcane miejsca przez Haatun’a i Opheim’a są odpowiednio oznaczone ich inicjałami: CH oraz OO. No to zaczynamy: 

Lokalne przysmaki

Hav fersk fisk og skalldyr

Sklep z rybami oraz ceniona jadłodajnia. Koniecznie spróbuj tutejszą rybę z frytkami. Fisketorget - niepozorne miejsce w centrum głównych atrakcji miasta. (CH)

Adres: Vetrlidsallmenningen 2, 5014 Bergen.

Dromedar kaffebar

W 1998 roku na liście kawiariani pojawiła się nowa miejscówka - Dromedar. To również moment, w którym w Bergen pojawiła się przepyszna kawa. Druga kawiarnia Dromedar znajduje się w centrum handlowym Galleriet. (OO)

Adres: Strandgaten 81, 5004 Bergen.

Dromedar, Bergen

Dromedar, Bergen.
Photo: Dromedar

Strandkaien fisk

Placki rybne zawijane w chlebie to tutejsza wersja hamburgera, którym zajadają się mieszkańcy Bergen. Równie smaczne placki można dostać w Strandkaien, najważniejszym sklepie rybnym w Bergen.

Adres: Strandkaien 18, 5013 Bergen. (CH)

Folk & Røvere

Kameralna kawiarnia, mimo iż znajduje się na rogu bardzo ruchliwej dzielnicy. Zespoły muzeczne, Dj i inni wykonawcy wypełniają swoją muzyką wnętrze lokalu.

Adres: Sparebanksgaten 4, 5017 Bergen.

Folk og Røvere, Bergen

Folk og Røvere, Bergen.
Photo: SKOG v/Lars Kristian Steen

Nobel Bopel

Właściciele kawiarni włożyli dużo wysiłku, aby rozruszać dzielnicę Møhlenpri, w której od lat 80-tych  życie nocne i rozrywkowe praktycznie nie istniało. (OO)

Adres: Welhavens gate 64, 5006 Bergen.

Victoria Café & Pub

Domowe dekoracje nadają miejscu wyjątkowy charakter - wchodząc tu masz wrażenie, że odwiedzasz dom. Lokal ten zainspirował Olivera Opheim'a do napisania powieści, której akcja rozgrywa się w centrum Bergen. Zakres serwowanych atrakcji jest szeroki: od transmisji meczów, przez wieczorki filozoficzne po muzyczne popisy DJ'ów. (OO)

Adres: Kong Oscars gate 29, 5017 Bergen.

Henrik øl og vinstove

Napij się drinka w domowej atmosferze, na historycznym skrzyżowaniu - miejsce znane obecnie z licznych barów i kawiarni.

Adres: Engen 10, 5011 Bergen.

Colonialen Kafé & Brasserie

Jadłodajnia znajduje się w Miejskim Domu Literatury. Tutejsze pozycje w menu odzwierciedlają lokalną interpretacja międzynarodowych trendów jedzenia na myślenie.(OO)

Adres: Østre Skostredet 5–7, 5017 Bergen.

Pingvinen

To miejsce, które ma rzesze lojalnych klientów ceniących sobie dobrą obsługę i tradycyjne potrawy, jak typowy norweski gulasz zwany «lapskaus». (OO)

Adres: Vaskerelven 14, 5014 Bergen.

Trekroneren

Legendarna budka z kiełbaskami oraz listą lokalnych i egzotycznych dań na wynos. Koniecznie spróbuj domowej jagnięciny. (CH)

Adres: Kong Oscars gate 1, 5017 Bergen.

Søstrene Hagelin

Najlepsze ciastka w Bergen to ciastka rybne. Przepis pozostaje ten sam od 1929 roku, gdy to dwie siostry Hagelin rozpoczęły catering rybny. Dużą popularnością cieszy się także gulasz rybny, rybne hamburgery i rybne wrapy, które są dodawane jako pozycje w menu w restauracjach. (CH).

Adres: Strandgaten 3, 5013 Bergen.


Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad