Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
Reine, Lofoten Reine, Lofoten
Credits
Reine, Lofoten.
Photo: Mattias Fredriksson Photography AB/Vistinorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Wybierz się z nami na wycieczkę. Od stolicy kraju Oslo po Kirkenes na dalekiej północy i wiele wiele innych miejsc po drodze. Oto lista dziesięciu najbardziej popularnych miejsc w Norwegii wśród czytelników visitnorway.com. 

Oslo

Pomiędzy Oslofiord a lasem znajduje się stolica i zarazem największe miasto Norwegii, zachwycające dynamicznym życiem towarzyskim i kuszące jedyną w swoim rodzaju możliwością połączenia kontaktu z naturą z życiem miejskim.


Archipelag Lofotów

Lofoty oferują jedne z najlepszych łowisk w Norwegii, piękne krajobrazy. Będąc tu koniecznie spróbuj szczęścia w łowieniu ryb, przepłyń kajakiem pomiędzy wyspami lub wybierz się na safari w poszukiwaniu orłów bielików.


Bergen

Otulone majestatycznymi górami, Bergen to drugie co do wielkości miasto Norwegii, oferujące wspaniałe widoki na morze. Natura łączy się tu z kulturą, a życie miejskie jest imponujące. Zanim wybierzesz się odkrywać najdziksze i najpiękniejsze norweskie fiordy, warto pospacerować urokliwymi uliczkami miasta.


Stavanger

Zapierające dech w piersiach krajobrazy fiordów, gór i ciągnące się wzdłuż wybrzeża piaszczyste plaże to właśnie Stavanger. Jednak region ten to także ważny ośrodek kulturalny.


Tromsø

Stolica Arktyki jest radosnym i pięknym miastem, pełnym historii i kultury. To także jedno z najlepszych miejsc do obserwacji zorzy polarnej.


Geirangerfjord

Turkusowy Geirangerfjord z majestatycznymi, ośnieżonymi szczytami górskimi, niezwykłymi wodospadami i roślinnością, jest pod ochroną UNESCO.


Bodø

Jesteś daleko na północy Norwegii. Dla wielu Bodø to miejsce na krótki przystanek przed dalszą wyprawą na Lofoty. Jednak z całą pewnością to urocze miasto, znane m.in. z najsilniejszego prądu morskiego Saltstraumen, warte jest uwagi i dokładnego zwiedzania..


Svalbard

Wyspy Svalbard leżą na Morzu Arktycznym, w połowie drogi między Norwegią a biegunem północnym. Znajdziesz tu arktyczne pustkowia i dziką przyrodę.


Flåm

Każdego roku Flåm odwiedza kilkaset tysięcy turystów. Nic w tym dziwnego — ta mała wioska to miejsce, w którym można rozkoszować się jednymi z najbardziej spektakularnych i zapierających dech w piersiach widokiem w Norwegii..


Okolice Ålesund i Sunnmøre

Ålesund jest doskonałą bazą wypadową na urlop na narty oraz piesze wycieczki po górach. Warto także poznać samo miasto, przespacerować się uliczkami Ålesund i podziwiać powszechnie znaną, piękną architekturę Art Nouveau.

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad