Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Oslo
Pur Norsk.
Photo: CH - visitnorway.com
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Sztuka wydawania w stylowej Skandynawii

Norwegia stała się atrakcyjnym celem dla wymagających miłośników zakupów za sprawą nowej fali skandynawskiej mody i skandynawskiego wzornictwa.

Co powinieneś kupić podczas pobytu w Norwegii? To oczywiście zależy od Twojego budżetu, jako że Norwegia w żadnej mierze nie należy do tanich państw. Jednak nawet mając ograniczony budżet możesz u nas znaleźć prawdziwe perełki — jeśli tylko wiesz, czego tak naprawdę szukasz.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zainteresowanie skandynawskim wzornictwem znacznie wzrosło, głównie dzięki młodym projektantom, którzy łączą tradycyjne materiały, np. surowe drewno, skórę i wełnę z nowoczesnymi stylami i wpływami. Meble, oświetlenie, dywany i inne elementy dekoracji (często pozornie proste i minimalistycznie) są popularne wśród ekskluzywnych klientów.

Moda to kolejna dziedzina, na której skupiają się młodzi norwescy projektanci — w ostatnich latach kilka lokalnych marek odzieżowych stało się rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej. Moda skandynawska skupia się na funkcjonalności, czasem minimalizmie i jasnych kolorach — być może jest to konsekwencja długich zim z małą ilością światła słonecznego. Jakkolwiek by nie było, prawdopodobieństwo znalezienia wysokiej jakości wełny i dzianiny jest w Norwegii wysokie, nie zapominajmy bowiem, że sztuka robienia na drutach ma tu długie tradycje.

Wełna jest czasami używana także jako warstwa podstawowa odzieży sportowej.

Wielu lokalnych producentów sprzętu turystycznego, odzieży do polowania i odzieży narciarskiej oferuje także produkty o podwyższonej jakości, dostosowane do chłodnych, czy też — nie owijając w bawełnę — mroźnych klimatów na zewnątrz.

Jest kilka rzeczy w Norwegii, które są rzeczywiście mają dość wygórowaną cenę, ale droższe przedmioty często można kupić w korzystnych cenach. Niektóre marki drogich szwajcarskich zegarków można kupić w Norwegii w dobrej cenie, szczególnie biorąc pod uwagę zwrot podatku VAT w momencie wyjazdu z kraju.

Pamiątki, np. trolle, biżuteria, skóry kóz i reniferów, wyroby szklane itp. można kupić w większości miejsc odwiedzanych przez turystów. Niektóre specjalności tutejszej kuchni także nadają się do zabrania ze sobą w drogę powrotną, możemy tu wymienić kiełbasy, tradycyjnie przyrządzany: suszony i solony udziec jagnięcy (fenalår), sery i lokalne piwa.

Ponad 4000 sklepów w całym kraju oferuje zagranicznym turystom możliwość otrzymania zwrotu wartości podatku VAT za zakupione produkty przy wyjeździe z kraju. Zwrot podatku można otrzymać w kilku przeznaczonych do tego punktach zwrotu, znajdujących się np, na lotniskach, przejściach granicznych, promach i statkach wycieczkowych.

23 nietypowe miejscówki w Oslo

Rozpocznij oglądanie tutaj

Nie czekaj do przyjazdu, zaplanuj swoje zakupy już teraz.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad