Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Collage med artistene som er med i Munch + Musikk-prosjektet
Munch + Music: 4 artists’ interpretation of Munch.
Photo: Bleed / Fastland / Innovation Norway

Munch + Muzyka

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Rzuciliśmy wyzwanie czterem wschodzącym norweskim artystom, by stworzyli muzykę inspirowaną obrazami Edvarda Muncha. Wyzwanie to miało na celu uczcić otwarcie nowego Muzeum Muncha w Oslo, w maju 2020 roku.

Patrząc na obrazy możesz usłyszeć muzykę grającą w Twojej głowie. Muzykę, która może dotrzeć do Twojego umysłu i wydobyć myśli na temat prac jednego z najbardziej znanych artystów na świecie - norweskiego malarza Edvarda Muncha.

Czworo norweskich artystów podjęło się wyzwania skomponowania ścieżek dźwiękowych w oparciu o ich ulubione dzieła Edvarda Muncha. Próbując urozmaicić to zadanie, wybraliśmy artystów tak zróżnicowanych, jak rozległa jest tematyka malarska Muncha. Matoma (tutaj z Rubenem) chwali się za wyjątkowo chwytliwe hity, a 9 grader nord doceniany jest za ich energetyczną muzykę folkową. Do tej kontrastowej grupy dobrano również 1349, jednego z liderów na black metalowej scenie muzycznej, a także Gundelacha, charakteryzującego się brzmieniem „Nordic noir”. W swoje interpretacje włożyli serce, pot i łzy, czego rezultatem są cztery filmy.

Edvard Munch paintings
Edvard Munch paintings.
Photo: The Munch Museum

Wszyscy muzycy mogli dobrać obrazy do swojej twórczości. Niektórzy kierowali się osobistym uczuciem do konkretnych dzieł, inni zaś stawiali na tematykę oraz brzmienie własnej twórczości. W rezultacie powstały niezwykle zróżnicowane utwory, mające uczcić otwarcie nowego muzeum Muncha w 2020 roku oraz największe międzynarodowe wystawy Muncha w takich miastach jak Tokio, Moskwa, Londyn i Pekin.

Zaprojektowane przez światowej sławy hiszpańskiego architekta Juana Herrerosa, muzeum Lambda będzie atrakcją samą w sobie. Nie będzie wyłącznie miejscem wystawy kolekcji obrazów Muncha, ale skupi się także na czasowych wystawach oraz innych wyjątkowych wydarzeniach. Muzeum będzie kontrastowało z otaczającymi je budynkami, a Oslofjord na terytorium którego powstanie muzeum, będzie odbijał się w jego ogromnych szklanych powierzchniach. Niewątpliwie przyciągnie to większą uwagę na atrakcyjność i dostępność dorobku twórczego Edvarda Muncha. Jest on w końcu jednym z najbardziej wpływowych i inspirujących artystów wszechczasów - nawet w świecie muzyki.

Sprawdź wszystkich artystów

Aktualne wydarzenia

Kontrast pomiędzy naturą i życiem współczesnym jest bez wątpienia źródłem inspiracji dla norweskich artystów. Wyszukaj nadchodzące wydarzenia kulturalne i nadaj swojej podróży jeszcze więcej znaczenia i treści.

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry