Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Restauracje

W norweskich restauracjach czeka na Ciebie prawdziwa uczta. Znajdziesz tu różnorodność smaków — od restauracji serwujących owoce morza i lokalne składniki po wykwintne rarytasy z całego świata.

Właśnie teraz w starej, zapomnianej już części pewnego miasta w Norwegii, ktoś daje nowe życie opuszczonemu budynkowi z zamiarem stworzenia nowej oryginalnej restauracji, która zadziwi ciekawski tłum. Idź za zapachem świeżych, lokalnych produktów i znajdź wolny stolik. Może nawet trafi Ci się taki z pięknym widokiem? Odwiedzając Norwegię, możesz mieć pewność, że znajdziesz miejsca zapewniające kulinarne doświadczenia na każdą kieszeń.

Norwegowie poświęcają coraz więcej czasu i wydają coraz więcej pieniędzy w lokalach na mieście, co wpływa na powstawanie mnóstwa nowych restauracji i jadłodajni różnego typu w całym kraju, od głównych miast do najbardziej oddalonych zakątków, gdzie piękno okolicy znacznie przewyższa populację.

Norwescy kucharze wyjeżdżają za granicę aby pracować w najbardziej znanych na całym świecie restauracjach, a po powrocie otwierają własne, realizujące ich własną wizję. Cały kraj, a w szczególności miasta, takie jak Oslo i Bergen, stał się pewnego rodzaju ośrodkiem dla kucharzy i adeptów gastronomii z zagranicy, którzy przyjeżdżają tu, by uczyć się, jak odświeżyć norweskie tradycje kulinarne.

To wszystko sprawia, że turyści odwiedzający nasz kraj, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez dobrego jedzenia, mają zupełną dowolność w wyborze restauracji. Nie spiesz się, odwiedzając tradycyjne knajpki z niezwykłą atmosferą, wybierz się do restauracji, mogącej się poszczycić gwiazdkami Michelin i wypróbuj te mniej wykwintne, ale za to w spokojnym, wyluzowanym stylu.

Ad

Restauracje z gwiazdkami Michelin

Restauracja Maaemo, znajdująca się w Oslo, otrzymała trzy gwiazdki w przewodniku Michelin z 2016 roku i zachowała je do dzisiaj. Restauracja Galt, również z Oslo, została nagrodzona pierwszą gwiazdką w 2018 roku.

Luksusowo i lokalnie

Mamy wiele wspaniałych restauracji. Przefiltruj wyniki wyszukiwania i sprawdź poniższe oferty.

×
Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad