Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Fakty o zorzy polarnej

Jakie sekrety skrywa zorza polarna?
Zorza polarna, pojawiająca się na arktycznym niebie w postaci wielobarwnych świateł, jest zarówno obiektem badań naukowców jak i tematem legend oraz mitów.
Northern lights over Grøtfjord in Kvaløya, Northern Norway
Northern Lights, Grøtfjord, Kvaløya.
Photo: Gaute Bruvik - visitnorway.com

Fakty i mity na temat zorzy polarnej

Powstawanie zorzy polarnej

Chcesz wiedzieć więcej o pochodzeniu północnych świateł? Obejrzyj ten film i poznaj fascynujące szczegóły dotyczące zorzy polarnej.

Sprawdź sam
Pobierz aplikację "Norway Lights"

Przygotuj się na wycieczkę w poszukiwaniu zorzy polarnej. Dzięki aplikacji dowiesz się gdzie i kiedy jej szukać.

iPhone: Pobierz NorwayLights
​Android: Pobierz NorwayLights
Windows: Pobierz NorwayLights

Ad

Zobacz jak powstaje zorza polarna (infografika)

Z powodu zróżnicowanego składu atmosfery, zorza polarna przybiera kolory od zieleni do fioletu. Sprawdź jak co działa na infografice.

Światła, kamera, akcja!

Aby sfotografować zorzę polarną wystarczy zwyczajny sprzęt. Są jednak rzeczy, o których warto wiedzieć zanim wyruszysz w poszukiwaniu pamiątkowych zdjęć z zorzą polarną:

  1. Zapasowe baterie: Mróz bardzo szybko wyczerpuje baterie, pamiętaj zatem, aby zabrać ze sobą baterie zapasowe i trzymać je w kieszeni blisko ciała.
  2. Aparat: aparat z wymiennym obiektywem będzie najlepszy, ale każdy inny będzie także odpowiedni. Im większy układ przetwarzania obrazu, tym mniej ziarniste zdjęcie.
  3. Zdalny wyzwalacz: jest nieoceniony w redukcji wibracji. Może być użyty zarówno jako dodatek lub zamiast opóźnionego wyzwalacza, który jest najczęściej wbudowany we współczesnych aparatach.
  4. Wytrzymały statyw: aby uniknąć rozmazania obrazu. Dobra głowica, która umożliwia niezależną regulację każdej osi będzie najlepsza. Jeśli statyw jest niestabilny, spróbuj powiesić coś ciężkiego.
  5. Obiektyw: Szerokokątny obiektyw jest najlepszy, najlepszy obiektyw rozmiaru od 10 do 24 mm i maksymalnej przysłonie f/2.8 (ale f/3.5 również zadziała w razie potrzeby). Ręczna regulacja ostrości jest konieczna.

W pogoni za zorzą polarną razem z Samami

Pojedź do Finnmarku i dołącz do Davida Spinxa, który poznaje Samów, kosztuje mięso renifera i wyrusza na poszukiwania zorzy polarnej.

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad