KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
The tail of a whale off the coast of Tromsø
Tromsø.
Photo: Asgeir Helgestad / Visitnorway.com

Wyprawy safari

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Safari wśród dzikiej przyrody zapewni Ci możliwość spotkania oko w oko z niezliczonymi stworzeniami w ich naturalnym środowisku. Przyłącz się do wyprawy safari i zbliż się do wielorybów, krabów lub nawet włochatych wołów piżmowych, które przetrwały ostatnią epokę lodowcową.

Wybierz się na łono natury

Jeśli wolisz wycieczki zorganizowane, możesz przyłączyć się do wyprawy safari. Safari pozwoli Ci z bliska zobaczyć stworzenia takie jak wieloryby, włochate piżmowoły arktyczne, czy kraby królewskie, występujące w pobliżu granicy z Rosją. W Norwegii jest też kilka chronionych wysp, które warto odwiedzić, by poobserwować ptaki, takich jak archipelag Vega w Norwegii Północnej, czy Runde na zachodzie. 

Powtarzając za wydawnictwem Lonely Planet, Norwegia to ostatnie schronienie dla przedstawicieli niektórych z najbardziej intrygujących europejskich gatunków. Zanim wynaleziono Internet niektórzy turyści spodziewali się, że w Norwegii będą mogli zobaczyć niedźwiedzie polarne przechadzające się po ulicach — przepraszamy, takie atrakcje czekają na odwiedzających jedynie w Svalbard — podczas wycieczek na łono natury można natomiast wpaść na łosia, renifera lub bielika zwyczajnego.

Bliskie spotkanie z wielorybami

Wieloryby. Te giganty oceanu odwiedzają norweskie wybrzeże każdego roku, prezentując swoje wdzięki turystom i mieszkańcom. Najpopularniejszym miejscem w Norwegii, w którym podczas sezonu letniego można liczyć na spotkanie z wielorybem, jest wybrzeże Vesterålen.

Latem najczęściej zauważanym gatunkiem jest kaszalot, ale szczęśliwcy mogą także zaobserwować grindwale, płetwale karłowate, humbaki, delfiny i orki oceaniczne.

Przyłączając się do „wielorybiego safari”, będziesz także mieć możliwość rozkoszowania się wspaniałymi krajobrazami, wdychać ogromne ilości świeżego, morskiego powietrza i podziwiać środowisko naturalne, co w połączeniu gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Futrzane ślady przeszłości

Park Narodowy Dovrefjell jest jedynym miejscem w Norwegii i jednym z kilku miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć majestatyczne piżmowoły arktyczne. W okresie letnim od czerwca do września organizowane są piesze wyprawy safari z przewodnikiem, na których goście właściwie otrzymują gwarancję spotkania z tymi kudłatymi półtonowymi bestiami.

Piżmowoły arktyczne to zwierzęta, którym udało się przetrwać ostatnią epokę lodowcową. Nie są agresywne, pod warunkiem, że nie podejdzie się zbyt blisko. Ze względu na bezpieczeństwo swoje i zwierząt, turyści powinni zachować dystans przynajmniej 200 metrów.

Piżmowoły arktyczne mogą wydawać się nieco niezdarne — ważą między 225 a 400 kg — ale potrafią poruszać się z szybkością sięgającą 60 km/godz.

Potwornie smaczna wycieczka

Przeżyj spotkanie twarzą w twarz z czerwonym krabem królewskim w Morzu Barentsa tuż za wybrzeżem Finnmark. Następnie skosztuj jego soczystego mięsa.

Podczas wyprawy safari można obserwować tego wielkiego potwora z brzegu lub łodzi, gdy to stworzenie jest wyciągane na powierzchnię, a następnie wkładane do garnka z gotującą się wodą. Czerwony krab królewski może osiągać nawet 2 metry długości, mierząc rozpiętość jego odnóg, i 15 kilogramów wagi.

Posiłek, który czeka na turystów po zakończeniu safari, to prawdziwa uczta: kawałki soczystego mięsa z kraba podawane z pieczywem, domowym sosem i, dla tych, którzy sobie życzą, białe wino.

Kirkenes
Kirkenes.
Photo: Terje Rakke / Nordic Life / Visitnorway.com

Marzenie obserwatora ptaków

Tereny górskie, takie jak Dovrefjell i Rondane, Trondheimsfjord, wyspy Vega i Runde, Lierne i Børgefjell, Pasvik i Varangerfjord — to tylko kilka norweskich destynacji znanych na całym świecie jako miejsca idealne do obserwowania ptaków.

Na zachodzie można zobaczyć: nury (gaviiformes) i perkozy (podicipedformes), a także ptaki płaskodziobe (anseriformes) i siewkowce (charadriiformes).

W siedliskach górskich można spotkać gatunki takie jak: mornel (charadrius morinellus), płatkonóg szydłodzioby (phalaropus lobatus), górniczek zwyczajny (eremophila alpestris), podróżniczek (luscinia svecica), poświerka zwyczajna (calcarius lapponicus), śnieguła zwyczajna (plectrophenax nivalis), a szczęściarze mogą liczyć na ujrzenie sowy śnieżnej (bubo scandiacus).

W okręgu Finnmark można z kolei natknąć się na: birginiaka (polysticta stelleri), edredona okazałego (somateria spectabilis), nurzyka polarnego (uria lomvia) i świergotka rdzawogardłego (anthus cervinus).

Norwegię Północną zamieszkuje największa w Europie populacja bielika zwyczajnego. Z północy gatunek ten rozprzestrzenił się, zasiedlając większą część norweskich wybrzeży. Norweskie orły zostały nawet przewiezione do Szkocji, aby pomóc w odtworzeniu populacji tych majestatycznych ptaków.

Więcej ofert wycieczek safari

Nie czekaj, zanim będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje. Użyj naszego filtra i odnajdź oferty dla siebie.

×
 • Filters
  Filter Your Search
  TripAdvisor Symbol
  • Show More
  • No available filters
  • Show More
  • No available filters
  Clear Filters
 • View
 • Sort By
Filter Your Search
TripAdvisor Symbol
 • Show More
 • No available filters
 • Show More
 • No available filters
Clear Filters
Back To Top
Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry