Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
A group of people on a horseback riding tour crossing a river
Hallingskarvet, Geilo.
Photo: Emile Holba / www.emileholba.co.uk
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Chwileczkę, to jeszcze nie wszystko ...

Norwegia to nie tylko fiordy i dzień polarny. Poniżej znajdziesz kilka atrakcji, które trudno przyporządkować do jakiejkolwiek kategorii, co jednak w żadnym razie nie oznacza, że nie są warte uwagi. Zacznij od obejrzenia filmu wideo przedstawiającego przejażdżkę brytyjskiego aktora Davida Spinxa psim zaprzęgiem, którą odbył w regionie Finnmark. 

Psie zaprzęgi na stromych zboczach

Czy chcesz spróbować swoich sił jako psi przewodnik? Wybierz się więc na przejażdżkę psim zaprzęgiem. Wielu touroperatorów oferuje tego typu wycieczki o różnej długości i różnym poziomie trudności. Możesz ograniczyć się jedynie do roli pasażera podczas jednodniowej wycieczki albo przez kilka dni prowadzić swój własny zaprzęg — wybór należy do Ciebie. Wybierz jedną z najlepiej ocenianych ofert według portalu Tripadvisor.

Poczuj wolność w siodle

Jazda konna jest popularna w Norwegii, do czego przyczyniają się różnorodne krajobrazy, które umożliwiają zarówno jazdę wyznaczonymi szlakami i drogami, jak i wśród dzikiej natury. Siedząc na końskim grzbiecie możesz dotrzeć daleko w głąb natury i poczuć jej bliskość. 

Podczas wycieczek zorganizowanych możesz liczyć na pomoc doświadczonego jeźdźca i przewodnika, który doskonale zna tajniki jazdy konnej — od nazw sprzętu jeździeckiego do sposobu, w jaki najlepiej okazywać koniowi uczucie. Zobacz niektóre z najlepiej ocenianych ofert wycieczkowych według programu Trip Advisor.

Polowanie w norweskim stylu

W lasach i górach Norwegii można polować na łosie, dzikie renifery, jelenie, zające, głuszce i inne ptaki leśne. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Bez zgody właściciela ziemskiego żadne polowanie nie jest dozwolone. Właściciel terenu może zażądać od Ciebie zapłaty za zezwolenie na polowanie, czy to w postaci sprzedaży lokalu, czy udostępnienia gruntów. 

Musisz posiadać licencję ważną w Twoim kraju pochodzenia, którą należy mieć przy sobie w celu okazania na żądanie policji, strażnikom łowieckim lub innym władzom. Musisz także uiścić opłatę za licencję łowiecką. Licencja jest ważna przez cały rok łowiecki — od 1. kwietnia do 31. marca. Licencję można zamówić i opłacić za pośrednictwem strony internetowej Norweskiego rejestru myśliwych.

Wisienka na torcie: spa

Wielu turystów przyjeżdża do Norwegii w poszukiwaniu aktywnego wypoczynku, ale czy istnieje lepszy sposób na zakończenie dnia niż kąpiel w jacuzzi i jednoczesne podziwianie piękna norweskiego fiordu, a następnie masaż wykonany przez doświadczonego terapeutę?

Więcej atrakcji

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry