Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
A group of people on a horseback riding tour crossing a river
Hallingskarvet, Geilo.
Photo: Emile Holba / www.emileholba.co.uk
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Chwileczkę, to jeszcze nie wszystko ...

Norwegia to nie tylko fiordy i dzień polarny. Poniżej znajdziesz kilka atrakcji, które trudno przyporządkować do jakiejkolwiek kategorii, co jednak w żadnym razie nie oznacza, że nie są warte uwagi. Zacznij od obejrzenia filmu wideo przedstawiającego przejażdżkę brytyjskiego aktora Davida Spinxa psim zaprzęgiem, którą odbył w regionie Finnmark. 

Psie zaprzęgi na stromych zboczach

Czy chcesz spróbować swoich sił jako psi przewodnik? Wybierz się więc na przejażdżkę psim zaprzęgiem. Wielu touroperatorów oferuje tego typu wycieczki o różnej długości i różnym poziomie trudności. Możesz ograniczyć się jedynie do roli pasażera podczas jednodniowej wycieczki albo przez kilka dni prowadzić swój własny zaprzęg — wybór należy do Ciebie. Wybierz jedną z najlepiej ocenianych ofert według portalu Tripadvisor.

Poczuj wolność w siodle

Jazda konna jest popularna w Norwegii, do czego przyczyniają się różnorodne krajobrazy, które umożliwiają zarówno jazdę wyznaczonymi szlakami i drogami, jak i wśród dzikiej natury. Siedząc na końskim grzbiecie możesz dotrzeć daleko w głąb natury i poczuć jej bliskość. 

Podczas wycieczek zorganizowanych możesz liczyć na pomoc doświadczonego jeźdźca i przewodnika, który doskonale zna tajniki jazdy konnej — od nazw sprzętu jeździeckiego do sposobu, w jaki najlepiej okazywać koniowi uczucie. Zobacz niektóre z najlepiej ocenianych ofert wycieczkowych według programu Trip Advisor.

Polowanie w norweskim stylu

W lasach i górach Norwegii można polować na łosie, dzikie renifery, jelenie, zające, głuszce i inne ptaki leśne. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Bez zgody właściciela ziemskiego żadne polowanie nie jest dozwolone. Właściciel terenu może zażądać od Ciebie zapłaty za zezwolenie na polowanie, czy to w postaci sprzedaży lokalu, czy udostępnienia gruntów. 

Musisz posiadać licencję ważną w Twoim kraju pochodzenia, którą należy mieć przy sobie w celu okazania na żądanie policji, strażnikom łowieckim lub innym władzom. Musisz także uiścić opłatę za licencję łowiecką. Licencja jest ważna przez cały rok łowiecki — od 1. kwietnia do 31. marca. Licencję można zamówić i opłacić za pośrednictwem strony internetowej Norweskiego rejestru myśliwych.

Wisienka na torcie: spa

Wielu turystów przyjeżdża do Norwegii w poszukiwaniu aktywnego wypoczynku, ale czy istnieje lepszy sposób na zakończenie dnia niż kąpiel w jacuzzi i jednoczesne podziwianie piękna norweskiego fiordu, a następnie masaż wykonany przez doświadczonego terapeutę?

Więcej atrakcji

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad