Dynamic Variation:
Book
Choose Language
Search & Book
Search
or search all of Norway
Video Thumbnail - vimeo - Visit Norway hiking in Besseggen Video Thumbnail - vimeo - Visit Norway hiking in Besseggen Hiking in Lofoten
Video Thumbnail - vimeo - Visit Norway hiking in Besseggen Hiking in Lofoten

Górskie wędrówki

muteplay/pauseplay/pause
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade

Wybierz się na spacer wśród dzikiej przyrody

Dla większości Norwegów wycieczki w góry i rozkoszowanie się możliwością przebywania na łonie natury to chleb powszedni. Nasze najpiękniejsze krajobrazy niewątpliwie najlepiej podziwiać podczas pieszych wędrówek.

Camping in the Norwegian mountains
Norweskie góry
CH/Visit Norway
Gullhorgabu cabin, Hordaland
Chatka Gullhorgabu, Hordaland
Toril Refsdal Aase / Bergen og Hordaland Turlag
Besseggen, Jotunheimen National Park
Besseggen
Chris Arnesen / Visit Norway
Preikestolen, The Pulpit Rock
Preikestolen, Płaski Klif
Terje Rakke/Nordic Life/Region Stavanger

Śpij dobrze na wakacjach

Po zdobyciu potężnej góry, na pewno docenisz dobry odpoczynek. W Norwegii każdy znajdzie opcje noclegowe, które odpowiadają jego oczekiwaniom – wybierz swoją kwaterę mądrzę, żeby mieć pewność, że odpowiada Twoim potrzebom przed kolejnym dniem w dziczy. Zacznij od zdecydowania, czy chcesz mieszkać w wygodnym hotelu, praktycznej chacie czy swoim własnym namiocie.

Zatrzymaj się w komfortowym, historycznym hotelu ...

Historyczne Hotele i Restauracje to sieć, która obejmuje kilkanaście najładniejszych i najbardziej czarujących hoteli i restauracji w Norwegii. Członkowie hotele i restauracje mają do zaoferowania nie tylko wyjątkowy charakter, ale także gościnność, dobrą obsługę, przyjazną atmosferę i wysoką jakość pod każdym względem.

Znajdź swój historyczny hotel

... albo śpij pod gwiazdami

W Norwegii każdy ma prawo do nieograniczonego dostępu do natury - pod warunkiem przestrzegania kilku zasad.
Najistotniejsze reguły dotyczą dozwolonych miejsc i czasu rozbijania obozu oraz palenia ognisk. Na terenach chronionych obowiązują odrębne zasady zachowania, dostosowane do występujących tu określonych gatunków roślin i zwierząt.

Więcej o prawie dostępu

Najpopularniejsze ikoniczne wędrówki

Norweskie Towarzystwo Turystyczne poleca najlepsze tereny na wycieczki po górach.

Pracuj nad swoim ciałem, karm umysł

Z szacunkiem dla wspaniałych widoków i świeżego powietrza, wycieczki w górach mogą być czymś więcej niż cieszeniem się scenerią. Dla wielu to sposób, aby poprawić formę i dbać o kondycję. A dla innych to droga do samopoznania i refleksji poprzez kulturowe i historyczne krajobrazy.

Bezpieczeństwo w górach

Kod górski

Norwegia to niesamowite miejsce do odkrywania, z dzikimi mitycznymi krajobrazami, górami, dolinami i fiordami. Zanim wyruszysz na wyprawę zapoznaj się z dziewięcioma prostymi zasadami norweskiego kodeksu górskiego, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo.

  1. Dobrze zaplanuj swoją podróż i koniecznie powiadom kogoś na miejscu o swojej trasie.
  2. Nie podejmuj się wyjścia na trasę, jeśli nie jesteś przekonany, że Twoje umiejętności lub warunki pogodowe pozwolą Ci ją ukończyć.
  3. Sprawdź prognozę pogody i respektuj ostrzeżenia o zagrożeniu lawinowym.
  4. Dobierz odpowiedni ekwipunek, mając na uwadze możliwość wystąpienia złej i pogarszającej się pogody, nawet na krótkiej trasie.
  5. Weź ze sobą narzędzia i sprzęt, które mogą pomóc Tobie oraz Twoim kompanom.
  6. Wybieraj bezpieczne trasy. Zawsze sprawdzaj teren pod kątem występowania lawin i lodu.
  7. Używaj map i kompasu. Zawsze znaj swoją pozycje i miejsce, w którym aktualnie przebywasz.
  8. Zawróć na czas — nie wstydź się, jeśli musisz wrócić do bazy. To wyraz rozsądku.
  9. Oszczędzaj siły i szukaj schronienia jeżeli jest taka konieczność.

Czytaj więcej o zasadach postępowania w górach.

Zostaw to w ​nienaruszonym stanie

Zabierz ze sobą tylko zdjęcia i wspomnienia

Norwegia to kraj obdarzony niezwykłym bogactwem naturalnym: szumiącymi wodospadami, krystalicznie czystymi fiordami, majestatycznymi górami i budzącymi podziw lodowcami. Zachowywanie piękna tych krajobrazów, społeczności etnicznych i ich stylu życia jest bardzo ważne zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Norweskie zasady mówią, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego z nas. Korzystanie z zasobów natury, rekreacja poza domem są popularną w Norwegii formą rozrywki, dlatego troska o dobro środowiska i rozpowszechnianie odpowiedzialnej postawy wobec dóbr naturalnych powinna być obowiązkiem każdego z nas.

Wędrując po górach czy oddając się innym przyjemnościom na świeżym powietrzu, warto zachować wszelkie środki ostrożności i pozostawić miejsce, w którym byliśmy w nienaruszonym stanie. Pozostaw miejsce w takim staniem jakim chciałbyś je zastać, niezależnie od tego, czy jesteś gościem na łonie natury czy w małej wiosce rybackiej.

Dobra jakość życia - właśnie o to wszystkim chodzi. Problem należy jednak rozpatrzeć w szerszej perspektywie, nie tylko w odniesieniu do tego co tu i teraz, ale również z myślą o przyszłości. Warto uświadomić sobie, że my sami jesteśmy ważni jak ludzie żyjący obok nas i należy wdrożyć tę myśl we wszystkie aspekty życia. Nie jest to szybkie ani łatwe zadanie, ale z pewnością warto się w to zaangażować.

Znajdź więcej atrakcji

Nie czekaj z planowaniem wycieczki, aż będziesz na miejscu.

×
Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad