Dynamic Variation:
Offers
Choose Language
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway
Bodø
Bodø.
Photo: Bjørn Erik Olsen / www.nordnorge.com/Bodø
Campaign
Course
Event
Partner
Media
Meetings
Travel Trade
Ad

Od małych klubów po duże sceny

Norweska muzyka znana jest na stałym świecie. W szczególności znane są norweski metal, indie i muzyka elektroniczna. Do Norwegii regularnie przyjeżdżają światowej sławy artyści.

Norwegowie kochają muzykę! Artyści, promotorzy, organizatorzy wydarzeń z całego kraju dbają o to, by norweska oferta koncertowa zawierała coś dla każdego — od wielkich koncertów rockowych na stadionach do małych kameralnych występów.

Większość sal koncertowych znajduje się w Oslo, co sprawia, że wybiera je większość artystów i zespołów międzynarodowych, jednak miasta studenckie takie jak: Bergen, Trondheim, Tromsø, czy Stavanger także mają do zaoferowania wiele ciekawych wydarzeń muzycznych organizowanych przez cały rok. Prawdopodobieństwo, że najbardziej znane zespoły muzyczne odwiedzą kilka norweskich miast podczas jednej trasy koncertowej jest duże, ponieważ, częściowo ze względu na spadek sprzedaży płyt, artyści częściej organizują trasy koncertowe.

Jeśli chodzi o Oslo, największe koncerty odbywają się w Oslo Spektrum albo Telenor Arena Oslo, a te nieco mniejsze w Rockefeller Music Hall i Sentrum Scene. Fani muzyki elektronicznej i amatorzy imprez klubowych powinni odwiedzić kluby Blå (w jednej z najbardziej intrygujących części Oslo’s) oraz The Villa — obydwa kluby cieszą się.dobrą reputacją na całym świecie. Nie trzeba wspominać bardzo aktywnej i niezwykle ciekawej działalności undergroundowej.

W Bergen popularnymi miejscami są Grieghallen i Ole Bull Scene, a w Koengen odbywało się wiele wydarzeń plenerowych z głównymi artystami takimi jak Bruce Springsteen czy Foo Fighters. USF Verftet i Kvarteret cieszą się popularnością wśród nieco młodszych i bardziej żywiołowych odbiorców.

Dla tych, którzy wolą muzykę klasyczną, w budynku Oslo Konserthus (miejsce odbywania się koncertów m.in. Rockowych i popowych) siedzibę ma filharmonia w Oslo, a spektakularna Narodowa Opera i Balet Norwegii regularnie organizuje tradycyjne koncerty. Orkiestra Filharmonii w Bergen, której dyrektorem artystycznym w latach 80. XIX w. był Edvard Grieg, również koncertuje regularnie, głównie w Grieghallen.

Najbliższe koncerty

Krótko na temat Festiwalu Inferno Metal

Tylko kilka innych norweskich festiwali może równać się z międzynarodowej sławy festiwalem black metalowym, jaki jest Inferno Festiwal. Organizowany w Oslo Inferno Festival przyciąga miłośników czarnego metalu z całego świata  oraz światowej sławy kapele black metalowe. Festiwal został wybrany jednym z 10 najlepszych festiwali na świecie przez czytelników magazynu Terrorizer i jest również najważniejszym spotkaniem norweskiej wspólnoty miłośników czarnego metalu.

Koncerty w Norwegii

Więcej

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry

Ad
Ad
Ad