KOMUNIKAT DLA PODRÓŻUJĄCYCH! Ważna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem w Norwegii.
Dynamic Variation:
Offers
x

There was not an exact match for the language you toggled to. You have been redirected to the nearest matching page within this section.

Choose Language
Toggling to another language will take you to the matching page or nearest matching page within that selection.
Search & Book Sponsored Links
Search
or search all of Norway

Koncerty

Norweska muzyka znana jest na stałym świecie i cieszy się dużą popularnością. W szczególności znane są takie gatunki muzyki, jak norweski metal, indie i muzyka elektroniczna, a do Norwegii regularnie przyjeżdżają światowej sławy artyści, by występować na tutejszych scenach.

Większość sal koncertowych znajduje się w Oslo, co sprawia, że wybiera je większość artystów i zespołów międzynarodowych, jednak miasta studenckie, takie jak: Bergen, Trondheim, Tromsø, czy Stavanger, także mają do zaoferowania wiele ciekawych wydarzeń muzycznych organizowanych przez cały rok. Prawdopodobieństwo, że najbardziej znane zespoły muzyczne odwiedzą kilka norweskich miast podczas jednej trasy koncertowej jest duże, ponieważ obecnie artyści częściej organizują trasy koncertowe.

Jeśli chodzi o Oslo, największe koncerty odbywają się w Oslo Spektrum albo Telenor Arena Oslo, a te nieco mniejsze w Rockefeller Music Hall i Sentrum Scene. Fani muzyki elektronicznej i amatorzy imprez klubowych powinni odwiedzić kluby Blå (w jednej z najbardziej intrygujących części Oslo) oraz Parkteatret — obydwa kluby cieszą się dobrą reputacją na całym świecie. Nie trzeba wspominać bardzo aktywnej i niezwykle ciekawej działalności undergroundowej.

W Bergen popularnymi miejscami są Grieghallen i Ole Bull Scene, a w Koengen odbywało się wiele wydarzeń plenerowych z głównymi artystami, takimi jak Bruce Springsteen czy Foo Fighters. USF Verftet i Kvarteret cieszą się popularnością wśród nieco młodszych i bardziej żywiołowych odbiorców.

Dla tych, którzy wolą muzykę klasyczną, w budynku Oslo Konserthus (miejsce odbywania się koncertów m.in. rockowych i popowych) siedzibę ma filharmonia w Oslo, a spektakularna Narodowa Opera i Balet Norwegii regularnie organizuje tradycyjne koncerty. Orkiestra Filharmonii w Bergen, której dyrektorem artystycznym w latach 80. XIX w. był Edvard Grieg, również koncertuje regularnie, głównie w Grieghallen.

Najbliższe koncerty

Norwegowie kochają muzykę! Artyści, promotorzy, organizatorzy wydarzeń z całego kraju dbają o to, aby każdy znalazł coś dla siebie w norweskiej ofercie koncertowej — od wielkich koncertów rockowych na stadionach do małych kameralnych występów.

Znajdź więcej koncertów

Przedstawiamy znanych międzynarodowych artystów oraz wschodzące lokalne zespoły muzyczne. Użyj naszego filtra i sprawdź wydarzenia, które mogą Cię zainteresować.

Your Recently Viewed Pages

Powrót do góry