Dynamic Variation:
Norway Now
Choose Language
Norway Now
This social element is not currently supported on the China site. This warning will not show on the front end.
Search
The Vigeland Park The Vigeland Park
Credits
The Vigeland Park.
Photo: CH - Visitnorway.com/Vigeland-museet/BONO
Campaign
Partner

Na pobyt w Oslo wcale nie musisz wydać fortuny. Stolica Norwegii oferuje wiele darmowych atrakcji.

Najważniejsze darmowe atrakcje w Oslo

Wybierz się na spacer

Spacerowanie to świetny sposób na odkrywanie miasta.

Muzea z bezpłatnym wstępem w czwartki

Place targowe

Place targowe to znakomity sposób na integrację z „tubylcami”. Targ przedmiotów używanych i antyków w miejscowości Vestkanttorvet odbywa się na placu w Majorstuen w każdą sobotę w okresie między marcem a grudniem, podczas gdy pchli targ Birkelund w dzielnicy Grünerløkka, wschodniej części miasta, przyciąga lokalnych mieszkańców i turystów w każdą niedzielę.

Jeśli odwiedzasz Oslo w grudniu, koniecznie wybierz się na jarmark świąteczny: dwa najważniejsze organizowane są w Rådhusplassen (to ten duży plac na przeciwko ratusza) oraz w Bygdøy, obok Muzeum Ludowego. Natomiast jeśli interesują Cię kulinaria, musisz odwiedzić Festiwal Matstreif odbywający się w Rådhusplassen pod koniec września.

Pływanie, narty, łyżwy

Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt wyrafinowane, zawsze możesz iść popływać lub pojeździć na łyżwach — oczywiście w zależności od pory roku. W krótkim zasięgu z centrum Oslo znajduje się wiele plaż. Wybierz się do Bygdøy, aby zanurzyć się w morzu w Huk (ostatni przystanek autobusu 30A) lub w Paradisbukta (trafnie nazwanej Rajską Zatoką). Albo wybierz się na wycieczkę na jedną z wielu wysp w Oslofjord.

Kolejną opcją jest relaks przy jednym z kilku jezior w lesie Oslomarka — najpopularniejsze jest prawdopodobnie jezioro Sognsvann.

Odwiedzasz Norwegię zimą? Możesz liczyć na wyjście na łyżwy lub narty. Oslomarka, ogromny las porastający wzgórza nad miastem, to niezliczona ilość szlaków krajoznawczych, z których można korzystać zupełnie za darmo. W centrum miasta, tuż przy bramie Karla Johansa, znajdziesz lodowisko Narvisen, otwarte od grudnia do lutego, a kolejne — czynne od końca stycznia do połowy marca — na stadionie Frogner.

.

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad