Dynamic Variation:
Norway Now
Choose Language
Norway Now
This social element is not currently supported on the China site. This warning will not show on the front end.
Search
Bodø Bodø
Credits
Bodø.
Photo: Ernst Furuhatt/ www.nordnorge.com / Bodø
Campaign
Partner

Kierunek północ

Dla wielu Bodø to miejsce na krótki przystanek i odpoczynek przed dalszą wyprawą na Lofoty. Z całą pewnością Bodø to urocze miasto, znane m.in. z najsilniejszego prądu morskiego Saltstraumen, oraz innych atrakcji. Bez wątpienia warte jest uwagi i dokładnego zwiedzania.

Koniecznie wybierz się na piwo lub kieliszek dobrego wina Chablis na wybrzeże gdzie na świeżym powietrzu, popijając chłodny napój będziesz miał okazję podziwiać przelatujące nad głową bieliki. Zachęcamy także do udziału w koncercie rockowym w pobliskim parku. Możesz także wybrać się na zakupy do jednego z nowoczesnych centrów handlowych, takich jak City Nord i Glasshuset lub mniejszych sklepików. Wszystko to w otoczeniu wspaniałej scenerii, dostępnej na wyciągnięcie ręki.

Położone na półwyspie, na pięknym odcinku wybrzeża w Norwegii Północnej, Bodø oferuje mnóstwo atrakcji poszukiwaczom przygód. Ciekawym przeżyciem przy wyjątkowym świetle dnia polarnego jest spływ kajakowy. Popularne są także wycieczki łodziami pasażerskimi wzdłuż imponującego archipelagu, spacer brzegiem morza z plecakiem oraz łowienie ryby w najsilniejszym na świecie prądzie wodnym Saltstraumen.

W Bodø mieszka około 50.000 ludzi i jest ono jednym z najszybciej rozwijających się miast w całym kraju. Bodø jest tyglem, gdzie sztuka i kultura łączą się w znakomitą mieszankę. Miłośnicy sztuki i rzemiosła powinni poznać tutejszą społeczność lokalnych artystów, garncarzy i projektantów biżuterii. W Bodø rozwinęła się także społeczność muzyczna, która wciąż odkrywa nowe talenty na scenach lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Co roku w sierpniu w Bodø organizowany jest duży festiwal muzyczny "Parkenfestivalen”.

Według Lonely Planet urok tego miasta tworzą odległe górskie szczyty, rozciągające się wzdłuż horyzontu. Bodø to także stolica orłów bielików, nigdzie na świecie nie ma większego skupiska tych majestatycznych ptaków niż tutaj. Codziennie można podziwiać jak wznoszą się nad miastem i siedzą na skałach niedaleko Bodø.

Sea Eagle safari
Orle safari w Bodø
Ole Jørgen Liodden / Naturfokus / www.nordnorge.com / Bodø
Nordland Music Festival
Festiwal Nordland Music w Bodø
Ernst Furuhatt / www.nordnorge.com / Bodø
Saltstraumen
Rafting w Saltstraumen w Bodø
Tommy Andreassen / www.nordnorge.com / Bodø
Northern lights over Landegode
Zorza polarna nad Landegode w Bodø
Kent Even Grundstad / www.nordnorge.com / Bodø
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Prognoza zorzy polarnej

 

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Przelot z Oslo do Bodø trwa zaledwie godzinę i 20 minut.
  • Lotnisko w Bodø znajduje się tylko 2 kilometry za centrum miasta. Z lotniska do centrum kursuje autobus, a podróż zajmuje około 5 minut.

Samochodem:
  • Droga Rv 80 łączy Bodø z E6, główną drogą Norwegii. Alternatywą jest podróż wzdłuż wybrzeża drogą znaną jako Coastal Route (rv 17), która ciągnie się przez zachodnią część kraju.

Pociągiem:
  • Pociągi Nordlandsbanen kursują pomiędzy Trondheim a Bodø. Podróż trwa około 10 godzin.
  • Pociągi odjeżdżają dwa razy dziennie. Można zdecydować się na podróż w nocy i wykupić kuszetkę.

Statkiem:
  • Słynne statki Hurtigruten, wypływają codziennie z Bodø do Kirkenes.
     

Inne atrakcje w Bodø...

Mamy jeszcze dużo więcej do zaoferowania, nie ma więc sensu czekać, aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje. Zaszalej i odkryj to już teraz!

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad