Dynamic Variation:
Book
Norway Now
Choose Language
Search & Book
Norway Now
This social element is not currently supported on the China site. This warning will not show on the front end.
Search
Trolltunga, Odda Trolltunga, Odda
Credits
Trolltunga, Odda.
Photo: Terje Nesthus / www.fjordnorway.com
Campaign
Partner

Wichrowe wzgórza pokryte niebieskim lodem

Fiord, lodowiec Folgedonna, słynne wodospady oraz ikoniczna skała Trolltunga — region Hardangerfjord prezentuje przyrodę Norwegii w swojej najlepszej odsłonie. 

"Specjalnością Norwegii są wyjątkowe formacje skalne, z których roztaczają się panoramiczne widoki oferujące możliwości uchwycenia idealnych zdjęć. Najlepsze zaś z nich ujrzysz ze skały Trolltunga” — pisze o tym jednym z najbardziej spektakularnych norweskich klifów magazyn „Lonely Planet”. 

Ta przyprawiająca o zawroty głowy półka skalna znajduje się ok. 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet w miejscowości Odda i stanowi popularny cel całodziennych wędrówek turystów z całego świata. A to tylko jedno z wielu jedynych w swoim rodzaju miejsc w regionie fiordu Hardangerfjord.

Hardangerfjord, ciągnący się od Oceanu Atlancyckiego aż do płaskowyżu Hardangervidda, to czwarty najdłuższy fiord na świecie, a drugi w Norwegii. Choć wiele miejsc wygląda na nietknięte i nieodkryte, w regionie znajduje się też wspaniała infrastruktura, świetnie oznaczone szlaki turystyczne, hotele i domki kempingowe oferujące możliwość noclegu.

.

Jeśli masz ochotę możesz wybrać się na spacer z przewodnikiem po niebieskim lodowcu Folgefonna lub podążyć wzdłuż jednego z Narodowych Szlaków Turystycznych — starannie wytyczonych trasach turystycznych prowadzących przez najbardziej efektowne części Norwegii. Jeśli natomiast chcesz odkryć piękno fiordu, możesz wybrać jedną z wielu dostępnych opcji wycieczek krajoznawczych lub po prostu wynająć kajak. 

Są to także tereny bogate w tradycje. Typowy instrument przypominający skrzypce, hafciarstwo oraz „bunad” — tradycyjny strój ludowy kojarzą się właśnie z regionem Hardanger. 

W XIII w. mnisi przybywający z Anglii nauczyli miejscową ludność hodowli jabłek, a dziś 40% wszystkich krajowych owoców jest uprawianych w okolicach fiordu Hardangerfjord. Prawdopodobnie najbardziej znanym na świecie wyrobem z jabłek jest mocny lokalny cydr. Do miejscowych specjalności zaliczają się: jeleń, renifer, ryby i owce.

 

The Steindalsfossen waterfall, National Tourist Routes Hardanger
Wodospad Steinsdalsfossen
Bjørn Andresen_Statens Vegvesen
Cider tasting, Lekve Gård, Hardangerfjord
Lekve Gård
CH - Visitnorway.com
Hardangerfjord
Hardangerfjord
Sverre Hjørnevik / www.fjordnorway.com
Folgefonna
Folgefonna
Reisemål Hardanger Fjord / Désiré Weststrate
Ad

Atrakcje

Noclegi

Jedzenie

Dojazd i okolice

Samolotem:
  • Najbliższe lotniska międzynarodowe znajdują się w Bergen i Haugesund.
Samochodem lub autobusem:
  • Z każdego miejsca w Norwegii można tu łatwo dojechać autobusem pospiesznym.
Pociągiem:
  • Niestety nie ma bezpośredniego pociągu dojeżdżającego w okolice Hardangerfjord, ale istnieje możliwość dojazdu z Oslo do Geilo, Voss lub Bergen koleją Bergen, należącą do NSB (Norweskich Kolei Państwowych), a następnie przesiąść się na autobus do Hardangerfjord
Łodzią lub promem:
  • Z Bergen codziennie wypływają ekspresowe łodzie do małej wioski Rosendal na południowym brzegu fiordu Hardangerfjord.
  • W regionie Hardangerfjord można uczestniczyć w wycieczce krajoznawczej z przewodnikiem, organizowanej przez linie oferujące przewozy statkami, dopływającymi do wielu portów w rejonie Hardanger m.in.: Herand, Utne, Lofthus, Kinsarvik i Ulvik..

Inne atrakcje w okolicy Hardangerfjord...

Nie czekaj aż będziesz na miejscu, aby znaleźć coś, co Cię zainteresuje.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad