Dynamic Variation:
Norway Now
Choose Language
Norway Now
This social element is not currently supported on the China site. This warning will not show on the front end.
Search
Hellesylt Hellesylt
Credits
Hellesylt.
Photo: Mattias Fredriksson Photography AB - Vistinorway.com
Campaign
Partner

Zwiedzanie na dwóch kółkach

Bez względu na to czy celujesz w najcięższe i najbardziej mordercze górskie trasy czy wolisz relaksacyjne wycieczki ulicami nadmorskich miast, zróżnicowane krajobrazy i szlaki rowerowe w Norwegii gwarantują niezapomniane wrażenia wszystkim miłośnikom rowerów.

Bądźmy szczerzy, patrząc na mapę Norwegia z pewnością nie kojarzy z miejscem przyjaznym rowerzystom. Bez wątpienia norweskie góry są wysokie, niektóre zjazdy bardzo strome, a wybrane odcinki niezwykle ciężkie.

Jednak doskonała infrastruktura i trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, czynią Norwegię miejscem idealnym do jazdy na rowerze, nawet dla tych mniej doświadczonych rowerzystów.

Tym co urzeka najbardziej podczas zwiedzania Norwegii na rowerze są bez wątpienia krajobrazy. Warto wybrać się na wycieczkę nadmorską drogą Kystriksveien, która prowadzi wzdłuż poszarpanych szczytów górskich, średniowieczne kościoły, piaszczyste plaże i liczne wysepki.

Jazda rowerem w dzień polarny to popularna forma aktywności w Norwegii. Jedną z popularnych tras jest wycieczka przez ptasie wyspy, małe wioski rybackie na Lofotach oraz wyspy Vesteralen.

Inną, równie popularną trasą jest malownicza górska droga Rallarvegen (Droga Kolejowa). Strome zjazdy i dzikie wodospady czynią tę drogą wyjątkową, przez co wybrana została najlepszą trasą rowerową w Norwegii przez magazyn ‘Travel and Vacation’.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na znalezienie najlepszej trasy rowerowej, wybierz jedną z dziesięciu krajowych tras rowerowych, które są rozproszone po całym kraju. Szlaki zaprojektowane są tak, aby przejazd między większymi miastami i miasteczkami odbywał się po trasach spokojniejszych, o niskim natężeniu ruchu.

Podobnie jak w innych miejscach na świecie, troska o środowisko i klimat to tematy numer jeden w Norwegii. Dlatego, jeśli podróżujesz po Norwegii rowerem możesz liczyć na specjalne względy i pomoc mieszkańców a do tego być bliżej natury, lokalnych tradycji i odkryć uroki wsi, których z pewnością nie miałbyś okazji poznać podróżując samochodem.

Telemark
Telemarkskanalen
Kåre Pedersen
Road cycling along the Atlantic Road
Atlanterhavsveien
Mattias Fredriksson/visitnorway.com
Hemsedal Bike Park
Hemsedal
Hemsedal.com/Steffen Gulbrandsen
Cycling in Hamnøya, Lofoten
Hamnøya, Lofoten
CH - Visitnorway.com
Ad

Przywileje z Programem „Przyjaźni Rowerom” (Cyclists Welcome)

Bez wątpienia rowerzyści w Norwegii są mile widziani. W Norwegii działa specjalny Program “Przyjazny Rowerom” (Cyclists Welcome) popularny także krajach europejskich. Obiekty posiadające certyfikat ‘Cyclist Welcome’ zobowiązują się służyć pomocą wszystkim rowerzystom, oferując im bezpieczny parking, pomoc w naprawie, niezbędne informacje o okolicznych trasach rowerowych i wiele innych udogodnień. Więcej informacji o programie na stronie: cyclingnorway.no

Pokonaj kilka spektakularnych tras

Zobacz film z drogi Rallarvegen

Rallarvegen (The Navvies Road) is the most popular cycling route in Norway, starting at 1000 meters above sea level before descending toward the fjord. The road is named after the "rallar" or navvies, the railway construction workers building the Bergensbanen railroad in the early 1900s.

Zabierz ze sobą tylko zdjęcia i wspomnienia

Zabierz ze sobą tylko zdjęcia i wspomnienia

Norweskie zasady mówią, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego z nas. Korzystanie z zasobów natury, rekreacja poza domem są popularną w Norwegii formą rozrywki, dlatego troska o dobro środowiska i rozpowszechninie odpowiedzialnej postawy wobec dóbr naturalnych powinna być obowiązkiem każdego z nas.

Wędrując po górach czy oddając się innym przyjemnościom na świeżym powietrzu,warto zachować wszelkie środki ostrożności i pozostawić miejsce, w którym byliśmy w nienaruszonym stanie. Pozostaw miejsce w takim staniem jakim chciałbyś je zastać, niezależnie od tego, czy jesteś gościem na łonie natury czy w małej wiosce rybackiej.

Dobra jakość życia - własnie o to wszystkim chodzi. Problem należy jednak rozpatrzeć w szerszej perspektywie, nie tylko w odniesieniu do tego co tu i teraz, ale również z myślą o przyszłości. Warto uświadomić sobie, że my sami jestesmy ważni jak ludzie żyjący obok nas i należy wdrożyć tę myśl we wszystkie aspekty życia. Nie jest to szybkie ani łatwe zadanie, ale z pewnością warto się w to zaangażować.

Oferty wycieczek rowerowych

Nie czekaj do przyjazdu, zacznij planować swoją podróż już dziś.

×

Więcej

Your Recently Viewed Pages
Ad
Ad
Ad